Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Momentopname ims in Amsterdam

27 oktober 2005 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Hans van Thiel
Hans van Thiel

Vaste en mobiele netwerken groeien naar elkaar toe, en toepassingen worden minder afhankelijk van netwerken en hun operators. Op het IMS World Forum in Amsterdam kwam de technologie in beeld.

IP Multimedia Subsystem is een groep protocollen voor het beheer van multimediasessies in 3G mobiele netwerken. Het belang van IMS is groter dan de naam doet vermoeden, omdat die protocollen op ip zijn gebaseerd. Zij worden behalve door het Third Generation Partnership Project (3GPP) ook gestandaardiseerd door de Internet Engineering Task Force (IETF).
Het belangrijkste onderdeel van IMS is het Session Initiation Protocol (SIP) dat in gelijkwaardige internetverbindingen een soortgelijke rol speelt als http in webdiensten.
IMS wordt dan ook wel omschreven als een fusie tussen de cellulaire wereld en het internet.
In oktober 2005 vond in Amsterdam het IMS World Forum plaats, een tweedaagse conferentie en kleine tentoonstelling met een vijftigtal sprekers. Het congres was georganiseerd door Informa en werd, om een indruk te geven, gesponsord door Ericsson, Qualcomm, Huawei Technologies, Alcatel, Netcentrex, eServ Global, Nokia en Lucent Technologies. De belangrijkste telecomoperators waren met presentaties aanwezig en op de tentoonstelling was onder meer ook Philips te vinden. Philips werkt met Ericsson samen voor toepassingen in de thuisomgeving.
Wanneer IMS daadwerkelijk voor de consument beschikbaar komt is nog niet duidelijk. Een Nederlandse consultant noemde in de wandelgangen een termijn van enkele jaren. Zowel Ericsson, eServ Global als Infineon Technologies kwamen echter, nog tijdens het IMS World Forum, met aankondigingen van nieuwe toepassingen en ondersteuning.

Microsoft

Erick Eidus is Senior Product Planner voor de divisie Mobile en Embedded Devices van Microsoft. Hij is daar verantwoordelijk voor de inpassing van eisen van mobiele operators.
Microsoft zal, naast ondersteuning van webdiensten, ook ims-ondersteuning bieden op het Windows Mobile softwareplatform.
In zijn presentatie op het IMS World Forum wees Eidus er wel op dat de implementatie nog niet probleemloos is. Zo zijn er enkele onduidelijkheden over sommige onderdelen van de ims-standaarden, waaronder de beveiliging.
Als de ims-infrastructuur eenmaal wijdverbreid is zal er, aldus Erick Eidus, een splitsing ontstaan tussen het verlenen van telecommunicatiediensten en het leveren van de toegang tot die diensten. De rol van de netwerkoperator zal dus veranderen.

BT

“Beeld is essentieel en de terminal vormt de sleutel”, zegt Malcolm Wardlaw, VP Mobility, Intelligence and Applications van British Telecom.
IMS is gericht op de gebruiker en biedt een gemeenschappelijke laag voor allerlei soorten applicaties, zo licht hij nader toe.
BT heeft zich dan ook, in het kader van haar Twenty-first Century Network (21CN) operatie, al ruim twee jaar geleden aan IMS gecommitteerd. Het 21CN-project heeft tot doel om de BT telefonische infrastructuur volledig te vernieuwen.
Met een IP laag boven de verschillende netwerktechnologieën vervaagt het onderscheid tussen vaste en mobiele telecommunicatie. Operators als BT kunnen dan beide typen diensten als een eenheid aanbieden.
Met IMS wordt ook een potentiële markt ontsloten voor de levering van ict-diensten, aldus Wardlaw.

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Wagenaar wint Microsoft Power Women Award, Deense investeerder neemt Aimms over (en meer)

    Satelliet
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Nederland en Europa te kwetsbaar in de ruimte, Huizen ruilt OGD in voor DSC (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs