Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Voip decimeert banen bij KPN

03 maart 2005 - 23:00AchtergrondCarrière
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Door de overstap van KPN op voice-over-ip verdwijnen de komende jaren duizenden banen bij het concern. De herstructurering van de it-activiteiten moet dit jaar al een flinke besparing opleveren.

  
Bestuursvoorzitter Scheepbouwer vindt dat de aderlating niet per se op massaontslag hoeft uit te draaien. Hij schat dat door natuurlijk verloop jaarlijks duizend werknemers opstappen.
Internet-telefonie maakt de komende vijf jaar achtduizend banen bij het concern overbodig. “Deze nieuwe technologie stelt KPN in staat zijn diensten efficiënter en met aanzienlijk minder mensen uit te voeren”, zei bestuursvoorzitter Ad Scheepbouwer tijdens de presentatie van de jaarcijfers afgelopen dinsdag. De banenreductie moet het concern over vijf jaar een kostenbesparing van 850 miljoen euro opleveren. De hardste klappen vallen bij het vaste netwerk, waar de omzet en de winst ook nu al het meest onder druk staan.
Volgens Scheepbouwer hoeft de aderlating niet per se op massaontslag uit te draaien. Dit jaar alleen al zijn er volgens de topman 1400 werknemers vertrokken. Hij schat dat door natuurlijk verloop jaarlijks duizend werknemers opstappen. Daarnaast heeft het concern eind januari met de ondernemingsraad en de vakbonden een mobiliteitsakkoord afgesproken dat personeel aan een andere baan moet helpen.
Volgens Scheepbouwer loopt KPN met zijn herstructureringsplannen voor op andere Europese telecombedrijven. Dit zou blijken uit een recent vergelijkingsonderzoek van Mercer. Datzelfde onderzoek toont aan dat het concern een stuk duurder uit is met zijn it-voorzieningen. Dat moet dit jaar nog veranderen. Het wil zijn it-kosten de komende twee jaar met de helft verminderen. De vroeger per productlijn verdeelde it-activiteiten worden in één it-afdeling ondergebracht en verregaand gerationaliseerd.< BR>

Meer over

NetwerkenTelecomVoIP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Brunel viert 50ste verjaardag, Wortell wint gunning veiligheidsregio (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelCarrière

    Kort: reorganisatie bij TomTom, investeringen in ai betaalt zich snel uit (en meer)

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    Cloudsecurity
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs