Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Networking & Connectivity » Networking

Voip decimeert banen bij KPN

03 maart 2005 - 23:00AchtergrondNetworking
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Door de overstap van KPN op voice-over-ip verdwijnen de komende jaren duizenden banen bij het concern. De herstructurering van de it-activiteiten moet dit jaar al een flinke besparing opleveren.

  
Bestuursvoorzitter Scheepbouwer vindt dat de aderlating niet per se op massaontslag hoeft uit te draaien. Hij schat dat door natuurlijk verloop jaarlijks duizend werknemers opstappen.
Internet-telefonie maakt de komende vijf jaar achtduizend banen bij het concern overbodig. “Deze nieuwe technologie stelt KPN in staat zijn diensten efficiënter en met aanzienlijk minder mensen uit te voeren”, zei bestuursvoorzitter Ad Scheepbouwer tijdens de presentatie van de jaarcijfers afgelopen dinsdag. De banenreductie moet het concern over vijf jaar een kostenbesparing van 850 miljoen euro opleveren. De hardste klappen vallen bij het vaste netwerk, waar de omzet en de winst ook nu al het meest onder druk staan.
Volgens Scheepbouwer hoeft de aderlating niet per se op massaontslag uit te draaien. Dit jaar alleen al zijn er volgens de topman 1400 werknemers vertrokken. Hij schat dat door natuurlijk verloop jaarlijks duizend werknemers opstappen. Daarnaast heeft het concern eind januari met de ondernemingsraad en de vakbonden een mobiliteitsakkoord afgesproken dat personeel aan een andere baan moet helpen.
Volgens Scheepbouwer loopt KPN met zijn herstructureringsplannen voor op andere Europese telecombedrijven. Dit zou blijken uit een recent vergelijkingsonderzoek van Mercer. Datzelfde onderzoek toont aan dat het concern een stuk duurder uit is met zijn it-voorzieningen. Dat moet dit jaar nog veranderen. Het wil zijn it-kosten de komende twee jaar met de helft verminderen. De vroeger per productlijn verdeelde it-activiteiten worden in één it-afdeling ondergebracht en verregaand gerationaliseerd.< BR>

Meer over

NetworkingTelecomVoIP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Networking

    Kort: CSR bezorgd over vitale infrastructuur, QuTech brengt quantumprocessor Tuna-177 uit (en meer)

    datacenter groei
    Networking

    Overnames en netwerkuitbreiding stuwen groei Eurofiber

    Networking

    Ridderorde voor it’ers Akkerhuis, Bongers en Koolen

    Networking

    ‘Punt-nl’ viert 40-jarig jubileum

    Networking

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Networking

    EY pleit voor verplichte e‑facturatie Nederlandse ondernemers vanaf 2030

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs