Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

De stille ‘big bang’ van de RUG

14 december 2006 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
René Rippen
René Rippen

Half februari volgend jaar stapt de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) met ruim 6.000 telefoontoestellen over op VoIP. Universiteit en leveranciers KPN en Nortel zijn nu bezig met een tweede pilotproject van 350 telefoons.

De Universiteitskrant (UK) van de Groningse universiteit wist begin november te melden dat een eerste pilot met honderd telefoons bij het facilitair bedrijf en de faculteit gedragswetenschappen was mislukt. Robert Janz, technisch directeur van het Rekencentrum van de RUG, noemt de pilot juist ‘uitstekend geslaagd. Dit is waar een pilot voor bedoeld is: de problemen er uithalen. De Nortel-toestellen in de test bleken zich vreemd te gedragen op ons netwerk. Dat kwam omdat ze niet volledig voldeden aan de specificaties in het contract.’ Het uitstel van 2,5 maand dat daarvan het gevolg is, geeft de universiteit ook de kans de logistiek rond de uitrol van 6.000 telefoons beter te organiseren, aldus Janz.

De telefooncentrale van de RUG was aan vervanging toe. Het besluit om over te stappen op ip-telefonie is al een paar jaar geleden genomen. Het Rekencentrum wilde de aparte netwerken voor telefonie en dataverkeer graag consolideren en voorzag ook een intensiever samengaan van spraak en dataverkeer in applicaties. “Ik moet echter constateren dat nieuwe diensten op dat terrein nog niet uitgekristalliseerd zijn; we lopen dus een beetje voorop. Anders had de universiteit moeten wachten tot 2012; telefooncentrales hebben immers een vervangingscyclus van zes à zeven jaar.”

De universiteit gaat begin volgend jaar over op VoIP met wat Janz noemt ‘een stille big bang.’ Per gebouw worden de nieuwe toestellen geïnstalleerd, zodat iedere medewerker voor korte tijd een tweetal telefoons op het bureau heeft staan. Vervolgens worden de oude telefoons in één klap uitgeschakeld. De RUG is al drie jaar terug begonnen alleen voor VoIP geschikte componenten te gebruiken bij vervanging of uitbreiding van het netwerk dat de vele universiteitspanden in de stad met elkaar verbindt. Het Rekencentrum beschikt over twee fysiek gescheiden rekenvloeren van in totaal 700 m2, die redundant aan elkaar gekoppeld zijn; daar komen ook de beide VoIP-servers van Nortel te staan.

Telefonie berust bij de RUG van oudsher bij het facilitair bedrijf en dat blijft ook zo in de toekomst, zegt Janz. “We hebben in een vroeg stadium een hechte samenwerking tot stand gebracht tussen het facilitair bedrijf en het Rekencentrum in één projectgroep. Vaak stapt men bij dit soort projecten in een veel te laat stadium naar de it-afdeling. Die fout hebben we hier niet gemaakt.”

Meer over

TelecomVoIP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Met eSim voor iot is SGP.32 een feit

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Twee datablunders Anthropic in één week, vernieuwde HP LaserJet‑lijn (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    NSDC: Nederlandse datacenters achtergesteld bij Amerikaanse hyperscalers

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse cloudcoalitie vormt front tegen Amerikaanse dominantie

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Cloud & Infrastructuur

    Na kritisch AcIC­T‑ad­vies zet DUO eindelijk vaart achter migratie naar ODC-Noord

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs