Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Overheid kiest voor nieuwe cryptochip

17 november 2005 - 23:00AchtergrondOverheid
Mark Nieuwenhuizen
Mark Nieuwenhuizen

Versleuteling of cryptografie kan op twee manieren. De meestgebruikte vorm is softwarematig, maar aan de bovenkant van de markt gebruiken overheden en multinationals cryptochips. Deze hardwarematige manier geldt als veiliger omdat er geen te ontfutselen wachtwoorden worden gebruikt.

Fox Crypto, onderdeel van Fox-IT heeft onlangs de opdracht gekregen om een nieuwe cryptochip te ontwikkelen voor de Nederlandse Staat. De nieuwe chipfamilie krijgt een grotere verwerkingssnelheid, ondersteuning van verschillende versleutelingsalgoritmes en ondersteuning van VPN/IPSEC.
Ronald Prins, directeur van Fox-IT, legt uit dat de softwarematige manier van versleutelen het risico in zich draagt dat Trojaanse paarden zich in het systeem nestelen. “Hardwarematig loop je dat risico niet. Gebruikers hoeven ook niet bang te zijn dat een gestolen cryptochip wordt ontcijferd. Het reverse-enigineeren van een processor is een verschrikkelijk kostbaar proces; de kans dat dit gebeurt, is dus niet zo groot. De chip bevat ook niet het volledige algoritme, maar maakt verbindingen met eveneens versleutelde software die later wordt geladen. Dat zijn allemaal maatregelen die ervoor moeten zorgen dat de kraakbaarheid van deze cryptochip erg klein is.”

Toepasbaarheid

De vorige versie van de cryptochip was ontwikkeld door Philips Crypto. Zij vonden dat de beperkte toepasbaarheid van dit soort producten niet langer paste in hun bedrijfsstrategie. Prins: “De vorige chip bevatte verouderde technieken, waardoor het aantal aanvallen groeide. Verder was de chip te langzaam voor hedendaagse maatstaven.”
Volgens Prins kan ook datacommunicatie en opslag via de chip worden versleuteld. In de nabije toekomst zal ook het bedrijfsleven gebruik kunnen maken van deze nieuw ontwikkelde chip. “Grote multinationals die bijvoorbeeld met overnames bezig zijn, riskeren niet dat bepaalde informatie naar buiten kan komen. Voor hen zal later een aangepaste versie op de markt komen”, aldus Prins.

Meer over

Encryptie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Licentiestructuur van Microsoft 365 en Office 365 op de schop

    Data & AI

    CWI verhoogt met ai dataveiligheid VN-crisisplatform

    Carrière

    Informatiehuishouding ministeries JenV en AenM gaat vooruit

    ai in de zorg
    Overheid

    Slimme zorg vraagt om slimme data: VWS bouwt versneld aan ai-infrastructuur

    Overheid

    JenV onderzoekt modernisering wetgeving gegevensbescherming

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs