Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

CDA maant Jorritsma tot telecom-toezicht

07 november 1996 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
correspondent
correspondent

DEN HAAG – De CDA-fractie in de Tweede Kamer vindt het hoog tijd worden dat minister Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) een onafhankelijk toezichtorgaan instelt voor de telecommunicatie. Het kamerlid Yvonne van Rooy wil op korte termijn hierover uitsluitsel van de minister.

Ook twee regeringspartijen, D66 en PvdA, beginnen ongerust te worden over de trage indiening van het wetsontwerp. Een voorstel van wet heeft al bij de Raad van State gelegen. Maar het hoogste adviesorgaan had de nodige bezwaren. Van Rooy vreest dat de aanvankelijk geraamde invoeringsdatum van 1 januari aanstaande volstrekt onhaalbaar is.
De tijd dringt overigens omdat een volledige liberalisatie voor de deur staat. In de vrije markt die straks gaat ontstaan, is behoefte aan een toezichthoudende instelling die op afstand van de overheid gaat opereren.

Interconnectie

Een van de voornaamste kwesties waarvoor een dergelijk orgaan hoog nodig is, betreft de onderlinge koppeling van concurrerende netwerken (interconnectie). Dit is van wezenlijk belang om abonnees op het ene netwerk te kunnen laten bellen met abonnees op een ander concurrerend netwerk.
Wanneer Enertel en Telfort straks hun eigen netwerken exploiteren dan moeten ze zeker zijn van een vlekkeloze koppeling met de PTT-netwerken. In de Wet op de Telecommunicatie Voorzieningen (WTV) is bepaald dat KPN verplicht is om aan de nieuwe concessiehouders voorzieningen ter beschikking te stellen die nodig zijn voor de koppeling. Deze interconnectie heeft met name betrekking op de realisering van een probleemloze aansluiting van het mobiele net op het openbare net en omgekeerd. Een soortgelijke problematiek is ook aan de orde bij de toegang van dienstenaanbieders via kabelnetwerken naar de consument.
De overheid zal hier, met name voor dominante marktpartijen als PTT Telecom, regels stellen voor het gedrag naar concurrenten en afnemers. De spelregels moeten duidelijk zijn, wil een concurrerende markt goed van de grond komen. Het beoogde orgaan Toezicht Netwerk en Diensten (TND) vervult daarbij de rol van arbiter. Bij conflicten moet deze nieuw op te richten instantie bemiddelend optreden. Ook dient men toe te zien op de naleving van wetten en regelgeving. Corr.

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Carrière

    Project architect Frank over IT bij UW...

    ‘De grootste uitdaging voor ons zit in hóé we de dingen doen.’ Frank is project architect en werkt aan het...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Digitale Denen wijzen de weg

    Windows 10
    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    Cloud & Infrastructuur

    Google bundelt zakelijke ai onder Gemini Enterprise

    Cloud & Infrastructuur

    EU grijpt nog niet in tegen Microsofts cloudlicenties op Google en AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet en rechter grijpen in bij Nexperia

    Cloud & Infrastructuur

    7 ontwikkelingen op de chipmarkt om in de gaten te houden

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs