Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Sector juicht verhuizing beleid en toezicht telecom naar EZ toe

03 oktober 2002 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

De nieuwe regering heeft de verhuizing van het beleid en toezicht op de telecomsector van het ministerie van Verkeer en Waterstaat naar Economische Zaken prominent op de agenda gezet. Ook de integratie van de Opta in de NMA krijgt de komende maanden zijn beslag. Belanghebbenden uit de telecomsector staan positief tegenover de ambtelijke verhuizing.

Telecomsector
Computable heeft de volgende organisaties gevraagd naar hun mening over de verhuizing van het telecomtoezicht.
  • ACT (Associatie Competitieve Telecombedrijven);
  • BTG (Nederlandse Vereniging van Bedrijfstelecommunicatie Grootgebruikers);
  • Nlip (brancheorganisatie van Nederlandse internetaanbieders);
  • Vecai (brancheorganisatie Nederlandse kabelbedrijven).
 
De verandering brengt meer consistentie in het telecombeleid brengen en concentreert het huidige versnipperde toezicht op de sector. Dit zijn de voornaamste voordelen die brancheorganisaties als pluspunten van de verhuizing aanwijzen. Ook vindt men EZ een logischer plek, omdat telecommunicatie een belangrijk onderdeel van de Nederlandse economie is. Daarnaast verwacht men van dit ministerie meer stimulansen voor ontwikkeling van de sector.
Vecai-directeur Rob van Esch ziet de verhuizing vooral als een resultaat van nieuw beleid uit Brussel. "Vanaf 1 juli 2003 moeten alle netwerken, kabel en telecom, dezelfde behandeling krijgen. Dat vereist concentratie van beleid en toezicht." Ook de ACT, een branchevereninging van alternatieve telecombedrijven, wijst op deze ontwikkeling en geeft te kennen dat de nadruk op handhaving van de Europese mededingingsregels zal liggen. "Hopelijk komt Dgtp (directoraat-generaal telecommunicatie en post) bij EZ onder de plak van KPN vandaan", zegt ACT-secretaris Feyo Sickinghe.

Integratie

Over de integratie van de Opta in de NMA is men positief gestemd, maar om verschillende redenen. De BTG verwacht bij monde van directeur Kees Tromp dat de Opta als NMA-onderdeel zich meer zal aansluiten bij de algemene mededingingswet. "Hopelijk zal Opta zakelijke partijen minder de tarieven voorschrijven en zich meer op hoofdlijnen richten." KPN hoopt ook op dit effect. "De Opta is doorgeslagen. Integratie in de NMA zal het accent weer verleggen naar handhaving van de mededingingswet", zegt een woordvoerder.
ACT en Nlip verwachten daarentegen dat de Opta op zijn nieuwe plek sectorspecifieke maatregelen blijft treffen die verder gaan dan de algemene mededingingswet. "Er is nog steeds onvoldoende marktwerking in de telecomsector", zegt Nlip-directeur Hans Leemans. "De problemen rond toegang tot wijkcentrales van KPN voor dsl hebben overduidelijk laten zien dat specifieke regels nodig zijn om marktdominantie tegen te gaan."
 
Sytse van der Schaaf

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Clingendael waarschuwt: Nexperia-ingreep kan uitmonden in geopolitieke chipcrisis

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    e-mail lost silent drop smishing
    Security & Awareness

    Kort: Bank-smishing x10, Microsoft silent drops lopen spuigaten uit (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Minister vreest Chinese spelletjes om Nexperia vleugellam te maken

    Carrière

    Onverantwoord gedrag kostte Chinese bestuurder Nexperia de kop

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs