Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Uitwisselen berichten moet bij V&W gemeengoed worden

19 september 1996 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
correspondent
correspondent

DEN HAAG – Minister Annemarie Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) wil dat de planning van routes, het navigeren en het elektronisch uitwisselen van gestandaardiseerde berichten snel gemeengoed wordt in het zogeheten intermodaal transport. Daarvan is sprake als voor het transport van goederen gebruik wordt gemaakt van verschillende vervoerswijzen. Te denken valt aan vervoer per rail, over water, de weg en door de lucht.

De minister wil een actieve rol spelen bij het totstandkomen van telematica-voorzieningen ten behoeve van het intermodaal transport. Het vervoer per rail, over water of over de weg en door de lucht moet zo doelmatig mogelijk gaan. Verkeer en Waterstaat wil hiertoe bijdragen middels voorlichting en demonstratieprojecten. Ook de diverse marktpartijen aan de vraag- en aanbodkant zullen bij elkaar worden gebracht.
Bij de telematica-infrastructuur ligt de nadruk op standaardisatie en integratie. Het gaat om de verbetering van de beschikbaarheid en kwaliteit van voorzieningen en diensten (elektronische snelweg). Te denken valt aan edi, smart card, transponders, boordcomputers, radioplaatsbepaling (Loran-C en GNSS) en ‘multimodale transportinformatie’.

Internet

Minister Jorritsma wijst er op dat steeds meer nieuwe toepassingen zoals bijvoorbeeld op Internet, tegen vrij lage kosten voor grote groepen interessant worden. Haar ministerie zal dan ook nagaan hoe deze nieuwe toepassingen optimaal door de sector goederenvervoer zijn toe te passen.
In de maritieme sector is het gebruik van edi, route-planners en het navigeren met computers al ver gevorderd. Maar bij het inland-transport is dat nog niet zo. Voor de sector luchtvracht zijn telematica-systemen gericht op ketenmanagement van groot belang. In de komende jaren zal de ketengerichte aanpak centraal staan. Ook samenwerking met de markt wordt belangrijk.
Jorritsma kondigt aan begin volgend jaar een aparte Kadernota uit te brengen over dynamische verkeersbeheersing en reisinformatie. Ze acht het van groot belang dat de weggebruikers permanent op de hoogte worden gehouden over de verkeerssituatie op de Nederlandse snelwegen. De industrie zal in samenspel met Verkeer en Waterstaat apparatuur op de markt brengen waardoor het mogelijk wordt de weggebruiker permanent te informeren. Over invoering van dit systeem zijn met Duitsland en België contacten gelegd. Corr.

Meer over

GPSNetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Ai-wedloop Big Tech centraal bij kwar­taal­cij­fers

    Cloud & Infrastructuur

    Datacenter in Vijfhuizen kan 9 jaar wachten op stroom

    Cloud & Infrastructuur

    Cloudsector voelt zich gepasseerd bij keuze voor StackIT [update]

    Overheid

    Kamer zet kabinet onder druk om DigiD‑contract alsnog te torpederen

    Cloud & Infrastructuur

    Space datacenters blijven voorlopig sciencefiction

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Zakelijk dipje deert KPN niet, burgerpetitie om DigiD (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs