Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Eema verontrust door Britse plannen

26 juni 1997 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Rik Sanders
Rik Sanders

Eema, het Europese forum voor geavanceerde zakelijke communicatie, heeft bezwaar gemaakt tegen de encryptie-voorstellen van de Britse overheid. Het Britse ministerie van handel en industrie wil net als de Verenigde Staten ‘key escrow’ gebruiken voor versleutelde digitale communicatie via netwerken. Volgens Eema zal invoering hiervan de ontwikkeling van elektronische handel ernstige schade toebrengen.

Key escrow’ is een systeem voor het versleutelen van informatie bij datacommunicatie. Hierbij wordt een kopie van de sleutel van het ‘geheimschrift’ gedeponeerd bij een zogenaamde ‘Trusted Third Party’. Overheden – in casu opsporingsambtenaren – kunnen dan bij deze ‘derde partijen’ onder bepaalde voorwaarden toegang krijgen tot de versleutelde informatie. Als de voorstellen van het Britse ministerie van handel doorgang vinden, kan de overheid in principe toegang krijgen tot elk versleuteld bericht. Dit tast in de ogen van Eema het recht op privacy aan en zet een rem op de groei van elektronische handelsdiensten. Eema vindt dat er een Europese wetgeving rond versleuteling moet komen die het gebruik van ‘e-commerce’ juist bevordert.
Eema maakte haar bezwaren bekend tijdens de vorige week gehouden jaarlijkse conferentie. Daarnaast presenteerde de organisatie in Maastricht de uitkomsten van een onderzoek naar de voortgang van elektronische handel. Het onderzoek toont ondermeer aan dat wat betreft beveiliging de firewall (34 procent) de populairste methode is om transacties te beveiligen. Encryptie wordt slechts door 16 procent van de ondervraagden gebruikt. Eema merkt hierbij op dat 70 procent van de onderzoekspopulatie twijfels uitte over de betrouwbaarheid van de beveiligingshulpmiddelen bij Internet-transacties. Deze twijfel staat vooralsnog een sterke groei van ‘e-commerce’ via het Net in de weg. Dat blijkt ook uit het feit dat 58 procent van de respondenten verwacht dat de komende twaalf maanden minder dan 10 procent van het handelsverkeer in hun onderneming via Internet zal plaatsvinden.

Meer over

EncryptieNetwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft: Cloud Act geldt ook voor Europese cloudproviders

    Cloud & Infrastructuur

    Extra geld voor Nederlandse ruimtevaart

    Cloud & Infrastructuur

    Private 5G groeit uit tot ruggengraat van industriële digitalisering

    Cloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Alarm

    Governance & Privacy

    Logius: DigiD is en blijft Nederlands

    cybercrime gepakt caught
    Zorg

    Kort: Digitale vaardigheden patiënten overschat, meldings-platform cybercrime (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs