Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Belastingdienst wint

19 juni 2003 - 22:00AchtergrondIT Strategy & Governance
Koen Stegeman
Koen Stegeman
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Minister Zalm (Financiën) zal het bedrijfsleven binnen een tot twee jaar verplichten de belastingaangifte elektronisch in te dienen. Dit verklaarde hij eerder deze week in een interview met de Volkskrant.

Het besluit van Zalm volgt op de lauwe interesse van het bedrijfsleven voor het doen van elektronische aangifte, waarvan de Belastingdienst eerder al melding maakte (‘Belastingdienst baalt’, Computable, 30 mei 2003). Slechts 1 procent van de bedrijven leverde de belastingaangifte over 2002 digitaal aan. De Belastingdienst noemde dit percentage ‘dramatisch laag’ en zou graag zien dat er een politieke beslissing wordt genomen om elektronische aangifte voor bedrijven in het vervolg verplicht te stellen.

Niet eenvoudig

Zalm zegt in de Volkskrant het bedrijfsleven op korte termijn al te kunnen verplichten tot elektronische aangifte, omdat ondernemingen allemaal een boekhouder met een computer hebben. Of het Nederlandse bedrijfsleven daar net zo over denkt, valt te betwijfelen. In een reactie op ‘Belastingdienst baalt’ stelt een administratiekantoor uit Drachten dat de elektronische aangifte voor ondernemers niet zo eenvoudig is als voor particulieren (zie ‘Fiscaal balen’, pagina 35). De ondernemer zegt er dankbaar gebruik van te willen maken, maar pas als de Belastingdienst de aangifte simpeler heeft gemaakt.
Dit jaar konden bedrijven alleen hun winstaangifte elektronisch indienen. De Fiscus zegt evenwel vaart te willen zetten achter het hele proces van elektronische belastingheffing en wil de aangifte van alle soorten belasting op digitale wijze aangeleverd krijgen. Nu kunnen bedrijven nog via allerlei verschillende manieren hun belastingaangiften indienen. Op de lange termijn moet internet het primaire communicatiekanaal worden.
De Belastingdienst heeft bij de invoering van digitale aangifte voor bedrijven een misrekening gemaakt. De aangifte voor particulieren was wel een succes, maar daar waren de diskettes gratis en de drempel dus laag. Bedrijven moeten nu een module aanschaffen en die integreren in bestaande software, en dat kost geld. < BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor Europese cloudaanbieders als T-Systems is het belangrijk keuzevrijheid te bieden”

    IT Strategy & Governance

    Glanzende cijfers Microsoft, toch reorganisatie

    Carrière

    Booking.com wint rechtszaak over thuiswerken

    IT Strategy & Governance

    De agent doet precies wat hij mag

    IT Strategy & Governance

    KPN ziet omzet stijgen, zakelijke markt keert terug naar groei

    Security & Risk

    Politie over hack Ahold Delhaize: er is geen reden om aangifte uit te stellen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs