Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Overheid te laat met rekenmodel euro

14 mei 1998 - 22:00AchtergrondOverheid
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Het ministerie van Financiën komt pas in de derde week van januari 1999 met het rekenmodel voor salarisverwerking in euro-valuta.

Hierdoor is het praktisch onmogelijk om al per 1 januari 1999 ‘over te gaan’ op de nieuwe Europese munt. Leveranciers van salarissystemen zijn niet blij met de trage informatieverstrekking omtrent de inhoudingsregels en salaristabellen. "Het ministerie is te laat als je het ons vraagt", zegt Lourens van Herk, directeur van CMG Bedrijfsinformatiesystemen. Er blijven nog drie ‘praktische’ momenten over om salarisadministraties om te schakelen van guldens naar euro’s: 1 januari 2000, 2001 of 2002.
Karel van der Heiden, verantwoordelijk voor de ontwikkeling van personele systemen bij Consist, sluit zich aan bij de kritiek: "Het ministerie is elk jaar laat met het aanleveren van de rekenmodellen. Dit jaar kwamen daar nog eens twee wijzigingen tussendoor en nu zeggen ze met een stalen gezicht dat de euro-regels pas in de loop van januari komen." Elke wijziging leidt tot een nieuwe versie van de software en een investering van telkens een manjaar, voor het programmeren, testen en distribueren van de software.
Exact Software geeft bij monde van de heer Rietdijk te kennen dat de late levering geen consequenties heeft: "De meeste instanties op het gebied van salarisverwerking, zoals bedrijfsverenigingen, hanteren de euro nog niet in 1999. Ons salarissysteem voorziet daarom nog niet per 1 januari in euro-ondersteuning." Volgens Exact, dat voornamelijk actief is binnen het mkb, heeft tot op heden geen enkele klant te kennen gegeven per 1 januari 1999 op de euro over te willen gaan.  RV
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Licentiestructuur van Microsoft 365 en Office 365 op de schop

    Data & AI

    CWI verhoogt met ai dataveiligheid VN-crisisplatform

    Carrière

    Informatiehuishouding ministeries JenV en AenM gaat vooruit

    ai in de zorg
    Overheid

    Slimme zorg vraagt om slimme data: VWS bouwt versneld aan ai-infrastructuur

    Overheid

    JenV onderzoekt modernisering wetgeving gegevensbescherming

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs