Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Ceo John Chambers positief gestemd

17 juli 2003 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

De topman van netwerkfabrikant Cisco blijft ook in de moeilijke markt optimistisch. Nieuwe activiteiten als draadloze netwerktechnologie, opslag en ip-telefonie moeten de omzet op peil houden.

"Deze recessie verschilt van andere doordat vooraanstaande bedrijven blijven investeren in ict. Dat is een radicale breuk met het verleden." Dit zei ceo Cisco John Chambers vorige week tijdens een persconferentie op het hoofdkantoor van het concern in San Jose aan de Amerikaanse Westkust. Hij ziet nu de algemeen- en de ict-directeur gezamenlijk uitleggen hoe zij met ict-vernieuwingen de productiviteit van hun onderneming willen verhogen. Voorheen was ict zonder uitzondering een kostenpost om in te snijden. Naast de hightech-sector houden ook grote concerns in andere marktsegmenten hun investeringen op peil.
Cisco zelf is terug op zijn oude winstniveau bij een stagnerende omzet, aldus Chambers. Over de toekomst is hij positief. Hij ziet bij de top van het bedrijfsleven een groeiend vertrouwen in het herstel van de economie. Aan een specifieke datum waarop dit marktherstel een feit zou moeten zijn, wil hij zijn vingers niet branden: "de meeste voorspellingen slaan de plank flink mis." Hij verwacht dat de economie eerst herstelt in de VS. Kleine bedrijven en ondernemingen in verticale marktsegmenten zullen als eerste hiervan profiteren. Twee tot vier maanden later volgt de ict-sector.

Nieuwe activiteiten

Verbreding van het productaanbod is het antwoord van Cisco op de stagnatie in de verkoop van netwerkproducten. Het bedrijf heeft zes nieuwe productgroepen opgezet: draadloze netwerken, ip-telefonie, netwerkopslag, beveiliging, vpn-diensten en metro-ethernet. Chambers houdt de vinger aan de pols bij deze nieuwe activiteiten. Als ze binnen een jaar minder dan een miljard dollar omzet genereren (de totale jaaromzet van Cisco ligt rond de negentien miljard), verliezen ze hun status als apart bedrijfsonderdeel en worden ze elders ondergebracht. Chambers ziet de omzet uit draadloze netwerktechnologie en ip-telefonie de laatste tijd het hardst groeien. < BR>

Meer over

VoIP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs