Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Kanttekeningen bij EtherFabric

07 juli 2005 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Rian van Heur
Rian van Heur

Server-interconnect EtherFabric, een product van de Amerikaanse starter Level 5 Networks, kan beveiligingsproblemen opleveren. Dit zegt Fred van de Heuvel, marketing manager van ion-ip bv.

Eerder berichtte Computable online al over het debuut van EtherFabric. Die server-interconnect is uniek in zijn soort, omdat er geen extra investeringen nodig zijn om de communicatie tussen verschillende servers te versnellen. EtherFabric gebruikt namelijk een zelfontwikkelde, geavanceerde netwerkkaart en kan daardoor standaard Gigabit Ethernet gebruiken. Dit in tegenstelling tot andere server-interconnects als iWarp, Myrinet en Infiniband.
EtherFabric laat applicaties rechtstreeks communiceren met de netwerkadapter. Tussenkomst van een besturingssysteem en de verschillende API’s (application programming interfaces) is uitgeschakeld. Dit betekent dat er op de betreffende servers veel minder processorkracht wordt gebruikt voor de communicatie met de netwerkhardware, waardoor de cpu-cycles beschikbaar zijn voor de applicatiesoftware. Dit levert dus een prestatieverbetering op.

‘Maar’

Volgens Van de Heuvel heeft deze oplossing wel een ‘maar’. “Omdat het netwerk en het besturingssysteem voor deze communicatie worden uitgeschakeld, kunnen er beveiligingskwesties ontstaan. Veel op Linux gebaseerde webservers hebben ook een firewall draaien. Die wordt in EtherFabric als het ware gepasseerd.”
Dit betekent dat de beveiliging buiten de server met een toegewijde (dedicated) firewall moet worden opgelost. “Niet onoverkomelijk, maar een punt van aandacht”, volgens Van de Heuvel. Daarnaast is EtherFabric nog niet beschikbaar voor Windows-oplossingen, vertelt hij. Level 5 meldt dat ondersteuning voor Windows en Unix in de eerste helft van komend jaar komt. Daarnaast komt het in 2006 met een uitvoering die een snelheid van 10 Gigabit per seconde haalt.

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Cloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Open Dutch Fiber slaan handen verder ineen

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland in Europees consortium voor digitale gemeenschapsgoederen

    Software & Development

    Verkeerde configuratie bij Azure leidt tot veel storingen

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia-topman wilde 40 procent personeel in Europa ontslaan

    Overheid

    VVD: wij willen een ‘AcICT on steroids’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs