Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Spoelstra spreekt: Stuur effe een mailtje

10 februari 2010 - 08:17OpinieCloud & Infrastructuur
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

Ik krijg steeds vaker te horen als ik iets aan iemand vraag, stuur effe een mailtje dan vergeet ik het niet. En dan stuur je een mailtje en dan vergeten ze het alsnog omdat ze het mailtje hebben geopend en hebben gedacht, dit doe ik straks wel effe. Het mailtje blijft vervolgens liggen in de gelezen mail, zodat deze persoon alsnog moet onthouden wat ik hem net heb gemaild.

Blijkbaar vertrouwen we meer op de harde schijf van onze computer dan op onze eigen harde schijf. Als je wilt dat iemand iets voor je doet, moet je geen mail sturen maar een taak. Een taak kun je namelijk ook accepteren of weigeren. Tevens krijg je een waarschuwing als je de datum waarop je iets zou doen hebt overschreven.

E-mail gaat ten onder aan zijn eigen succes. We krijgen er te veel om het als een effectief middel te gebruiken. Als je iemand aan iets wilt herinneren, kun je ook een geeltje plakken op zijn scherm. Maar als iedereen dat doet, is het ook niet meer effectief.

Maximum

Er is iemand bij ons in het bedrijf die heeft voorgesteld om een maximum te stellen aan het aantal te versturen interne mailtjes. Elke werknemer zou dan nog maximaal zeven interne mailtjes per dag mogen versturen. Je moet dan per mailtje een afweging maken of je het moeite waard vindt om het te versturen of niet.

Een heel goed idee natuurlijk van mijn collega Paul Mollinga en als u hem daarvoor wilt bedanken of een vraag aan Paul heeft, dan kunt u met hem mailen. Zijn privé e-mailadres is: Paul.mollinga@gmail.com. Ook aanbiedingen van nieuwe keukens, groene stroom en diploma's ziet Paul met veel plezier tegemoet.

Als mensen mij vragen of ik ze een mailtje wil sturen zodat ze mijn vraag niet vergeten, dan antwoord ik altijd: 'Wil je me dan eerst even een sms'je sturen, anders vergeet ik je te mailen.'

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    13 reacties op “Spoelstra spreekt: Stuur effe een mailtje”

    « Oudere reacties
    1. tohoewabohoe schreef:
      13 februari 2010 om 17:33

      Mail heeft de voor en nadelen van brieven en telefoongesprekken gecombineerd.

      Voors: telefonie
      direct communiceren
      mogelijk gelijk antwoord
      tegens
      geen vaste vorm
      geen “legal binding agreement”

      voors brieven
      zwart op wit
      tegens
      duurt even voor het er is

      met als bijkomende probleem dat mail nu wordt gebruikt om lege berichten te sturen, meldingen van Nagios, updates waar je pakketje is op de wereld, en de nieuwsbrief van computable staan (indien ongefilterd) zo in je mailbox.

      Daarnaast misbruiken mensen het protocol om tekstberichten van computer naar computer te sturen (wat e-mail is) om pakketpost te versturen. Eindeloze attachements, reply op reply..

      Niet meer door te komen.

      Een vroegere collega deed na een weekje vakantie altijd shift-delete op zijn hele mailbox.

      Als hij iets belangrijks zou hebben gemist dan kwam dat wel weer in een reply of forward langs…

      Zo kan het ook

      Conclusie, mailcommunicatie is leeg en vormloos 😉

      Login om te reageren
    2. hypocriticus schreef:
      19 februari 2010 om 09:44

      Mailgebruik kan zo makkelijk zijn. Snellezen aanleren: wat is data, informatie, kennis, en actie nodig of niet.

      Login om te reageren
    3. John schreef:
      15 juli 2010 om 13:24

      @M, 10-02-2010 12:48
      Alleen jammer dat onderzoek toch wel duidelijk heeft aangetoond dat hands-on bellen tijdens rijden niet gevaarlijker is dan handsfree bellen, de radio bedienen, het nav-systeem gebruiken, een broodje eten, je make-up bijkliederen, etc.

      Weet je waar ik het meest mee in de problemen kom? Met het typen van een sms op m’n telefoon die in de cradle moet staan om een boete te voorkomen. Ze hebben hem helemaal bij de rechterstoel gemonteerd, dus kan ik er net bij, en om te lezen wat ik getypt heb moet ik er helemaal naar toe buigen. Daarom ben ik al maar gestopt met MSN in de auto, met 500 mensen online kom je niet meer aan autorijden toe joh.

      Conclusie: De enige reden dat de regel nog bestaat is dat 150,- per keer toch wel lekker makkelijk cashen is.

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs