Door het gebruik van apps op de smartphone, een ander navigatiesysteem, een on board unit en de toepassing van data, kan onder meer het fileleed beter worden gemeden. Ook andere ergernissen moeten tot het verleden gaan behoren, zoals midden in de nacht op een verlaten kruispunt voor een rood verkeerslicht moeten stoppen. Ook hoeven vrachtwagens binnenkort minder te stoppen en op te trekken in de stad, omdat verkeerslichten het zware transport herkennen en op tijd op groen springen. Het klinkt futuristisch, maar deze innovatieve toekomst moet door het Partnership Talking Traffic volgend jaar al realiteit zijn.
Voor deze bijzondere samenwerking is negentig miljoen euro uitgetrokken, deels afkomstig van gezamenlijke overheden (ministerie van Infrastructuur en Milieu en een twaalftal regionale overheden) en deels van zo’n twintig private partijen uit de verkeersindustrie, internet-, telecom- en automobielsector. Gezamenlijk leveren de betrokken partijen de komende vijf jaar technologische innovaties op waarmee weggebruikers ‘beter kunnen anticiperen op verkeerssituaties’. Het Partnership Talking Traffic levert innovatieve verkeerstoepassingen die moeten worden gezien als voorbereiding op de technologie die nodig is voor de zelfrijdende auto.
De nieuwe verkeersdiensten kunnen bijvoorbeeld individuele snelheidsadviezen leveren of waarschuwen voor gevaarlijke situaties. Ook kunnen straks slimme verkeerslichten de weggebruiker informeren hoe lang het nog duurt voordat het licht op groen springt. KPN gaat er binnen het Partnership Talking Traffic voor zorgen dat haar partners veilig informatie kunnen uitwisselen en levert daarvoor de Data Services Hub. De partners van KPN zijn Dynniq, PTV Group, Technolution, TomTom en Vialis.
KPN ziet in de toekomst een bredere rol weggelegd voor zijn Data Services Hub. Het inzicht in logistieke stromen zal steeds meer gebeuren via digitale informatie-uitwisseling. Denk daarbij aan het ontsluiten van informatie over het verkeer op de rails, door de lucht en op het water. De Data Services Hub is een generieke communicatie-infrastructuur, waardoor data op een transparante manier, transsectoraal kan worden ingezet. Daarmee is de Data Services Hub van KPN dus nog volop in ontwikkeling. De nominatie in de categorie Digital Innovation of the Year is een mooie eerste erkenning.
Computable.nl over KPN
KPN koopt 3 glasvezelnetwerken van Digitale Stad
Continuum opent trainingslocatie in Eindhoven
‘Door ons blijven bedrijven altijd in business’
Neerlands trots heet ASML
Randstad krijgt eerste quantumnetwerk
KPN investeert miljarden in versnelde glasvezel-uitrol
Is KPN gebaat bij overname door EQT?
Zweedse investeerder aast op KPN
KPN neemt glasvezelstokje van Drentse coöperatie over
Winst KPN daalt, maar nauwelijks door corona