Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Service provider haalt meer uit licentiebeheer’

18 maart 2011 - 06:41ActueelCloud & InfrastructuurInsight
Witold Kepinski
Witold Kepinski

Eindgebruikers nemen hun software steeds vaker als onderdeel van een gehoste dienstverlening af bij een service provider. Volgens licentiebeheerspecialist en hosting-softwarereseller Insight kunnen service providers zich onderscheiden. Onder andere met licentieprogramma's van bijvoorbeeld Microsoft en VMware. Of door add-ons op gehoste softwarepakketten aan te bieden. Eindgebruikers hoeven op hun beurt volgens Insight geen grote softwareinvesteringen meer te doen als ze gebruik gaan maken van een ‘pay per use'-licentieprogramma.

Pim Bultman, sales manager hosting solutions bij Insight Benelux, zegt dat zijn bedrijf samen met hostingpartijen verder kan groeien op het gebied van licentiebeheer van gehoste software. Daarvoor organiseerde het onlangs de Insight Hosting Summit 2011 in het Luchtvaartthemapark Aviodrome in Lelystad. Het thema was 'how to grow with pay as you go'. Softwareleveranciers vertelden tijdens interactieve workshops hoe hosters rendement kunnen halen uit hun aanbod van gehoste software.

Ook klanten van de hosters kunnen volgens Bultman profijt trekken als ze hun software en licenties laten hosten en beheren. 'Wanneer een bedrijf besluit een applicatie of zijn volledige it-omgeving uit te besteden aan een service provider, dan spelen flexibiliteit en het voorkomen van een investering hier veelal in mee. Bij samenwerking met een service provider die een ‘pay per use'-licentieprogramma gebruikt, is er voor software altijd sprake van volledige flexibiliteit zonder investering vooraf. Daarnaast neemt de service provider hiermee de licentie verantwoordelijkheden over aangezien zij de wettelijke eindgebruiker is van de software.'

Pay per use

Volgens Bultman helpen Insight's gecertificeerde licentiespecialisten de service providers op het gebied van softwarelicenties. Hierbij kunnen de hosters zich richten op hun kerntaak: hosting. ‘Via leveranciers ondersteunen wij hosters met ‘pay per use'-licentieprogramma's. Dat zijn onder andere programma's als Microsoft SPLA, VMware VSPP, Citrix CSP, Symantec ExSP, Red Hat RHPP, CA MSP en Trend Micro XSP.' 

Deze hostinglicentieprogramma's zijn sterk gericht op kostenefficiency voor de hostingbedrijven en eindgebruikers, zo vervolgt Bultman. ‘Microsoft SPLA biedt bijvoorbeeld een breed scala aan hosting zoals Windows based hosting, Exchange, Forefront, Dynamics en virtualisatie.'

Microsoft en Google

Volgens Bultman moeten hosters zich naar klanten toe onderscheiden, omdat er met producten als Microsoft BPOS, Office 365 of Google Apps genoeg keuze is. ‘Zo kunnen hosters ‘add on software' op bestaande hostingpakketten bieden. Dat zijn applicaties die voor klanten een waarde toevoegen aan het bestaande hostingpakket.'

Meer over

ConsultingHostingLicenties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Eén reactie op “‘Service provider haalt meer uit licentiebeheer’”

    1. Nico van den Bergh schreef:
      5 april 2011 om 21:05

      Wat staat hier nu eigenlijk? Ik kan gewoon niet goed wijs worden uit al die half-Engelse/ half-Nederlandse woorden!
      Wordt er met dit artikel bedoeld dat gebruikers tijdelijk licenties kunnen huren en daar dan een evenredig bedrag voor betalen zodat ze zelf geen licentie voor de bewuste applicatie (voor het volle bedrag) hoeven aan te schaffen?

      Zo ja: waarom staat dat er dan niet gewoon?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Verlenging DigiD-contract was eind maart al bekokstoofd

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    Overheid

    Ministeries en rijksdiensten kunnen over naar de Lidl-cloud

    Cloud & Infrastructuur

    TSMC laat high‑NA links liggen, terwijl ASML recordorders stapelt 

    Overheid

    Kort: Kabinet trekt stekker uit NDS-raad, breedbandmarkt groeit door (en meer)

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Digitale omzet Unica blijft stijgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs