Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Juridische zoekrobot Henchman vindt 6,5 miljoen euro

search
02 maart 2023 - 11:27ActueelData & AIHenchman
Rik Sanders
Rik Sanders

Na al eerder in totaal twee miljoen euro bij investeerders te hebben losgepeuterd, weet het Gentse Henchman nu zelfs 6,5 miljoen binnen te halen. De nieuwe kapitaalsinjectie wordt voornamelijk gebruikt voor verdere innovatie, zoals de eerder aangekondigde GPT-3 integratie, en de internationale expansie. De startup biedt een Microsoft Word-uitbreiding waarmee advocaten sneller clausules kunnen zoeken.

De geldschieters zijn deze keer het Amerikaanse Adjacent VC, het Duitse Acton Capital, het Britse Conviction VC en verschillende ‘business angels’, waaronder Louis Jonckheere & Pieterjan Bouten (Founders Showpad), Hendrik Isebaert (directeur Showpad) en Felix Van de Maele (oprichter  Collibra). Tot slot werd het geld nog aangevuld met investeringen van de huidige aandeelhouders.

In 2022 haalde het bedrijf een miljoen euro op bij Pitchdrive, een fonds rond een honderdtal Vlaamse techondernemers, en in 2021 eenzelfde bedrag bij een aantal startkapitaalverschaffers.

Schot in roos

Henchman (‘Handlanger’) wil met zijn met kunstmatige intelligentie verrijkte add-on ‘de advocaat van morgen’ ondersteunen. Het is een in Microsoft Word geïntegreerde zoekrobot die instant clausules suggereert op basis van contracten uit advocaten hun eigen database. ‘Toen iedereen nog aan het praten was over ChatGPT hebben wij de technologie er achter al ingebouwd in Henchman’, claimt Gilles Mattelin, een van de oprichters van Henchman. ‘Die ai-toepassing stelt Henchman in staat om contracten te verrijken met nieuwe suggesties, te vertalen of grammaticaal volledig aan te passen aan de noden van de klant.’ 

Dat bleek een schot in de roos, ook in Nederland, stelt Mattelin. Zo zijn Legalloyd, Vriman, Forest Flint en Ingen Housz ondertussen klant van Henchman. Bij de in 2021 begonnen startup werken 35 man. Het bedrijf claimt vorig jaar een omzetstijging van 750 procent te hebben behaald en honderd klanten in vijftien verschillende landen te bedienen.  

Meer over

Kunstmatige intelligentie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Trek AI uit de experimenteerfase

    Een gids over AI als strategisch instrument en op welke manier je écht waarde toevoegt aan je organisatie.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Deutsche Telekom en Nvidia bouwen nieuwe ai-fabriek in München

    Innovatie & Transformatie

    Schaduw-ai en het risico voor organisaties

    Data & AI

    Kort: OpenAI en AWS sluiten miljardendeal, Microsoft zet ai-hub op in VAE (en meer)

    Bluesky X
    Data & AI

    Kort: Mobiel netwerk VodafoneZiggo vernieuwd, dislikes voor Bluesky (en meer)

    Data & AI

    Ai bij verzekeraar Achmea

    Security & Awareness

    De onmisbare rol van technologie en menselijk bewustzijn bij beeldverificatie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs