Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

EU investeert 291 miljoen euro in techinnovatie

24 november 2023 - 17:18ActueelCloud & InfrastructuurEuropese CommissieEuropese Unie
Diederik Toet
Diederik Toet

De Europese Unie (EU) stelt 291 miljoen euro beschikbaar voor onderzoek naar innovatie bij artificiële intelligentie (ai), robots en cloud-to-edge-servers. De miljoenen zijn onderdeel van het werkprogramma Horizon Europe Digital, Industry and Space voor de periode 2023-2024.

Er komt 85 miljoen euro beschikbaar voor onderzoek naar data- en computertechnologie om innovatie bij artificiële intelligentie (ai) te bevorderen. Dit geld is enerzijds bestemd voor de ontwikkeling van niet-vooringenomen ai-systemen en anderzijds voor grootschalige proeven met industriële iot-platforms en edge computing.

Green Deal

Daarnaast is veel budget beschikbaar voor onderzoek naar technologie die de digitale en concurrentiekracht van Europa versterkt en die de doelen van de Europese Green Deal nastreeft. Zestig miljoen euro naar ai- en data-oplossingen ter ondersteuning van de Green Deal, bijvoorbeeld voor de optimalisatie van energie- en grondstoffengebruik in productieketens. 76 miljoen euro is bestemd voor onderzoek naar de inzet van robots voor niet-herhalende taken en softwareontwikkeling en voor de bevordering van fotonica.

Het resterende bedrag van zeventig miljoen euro wordt geïnvesteerd in projecten zoals cloud-naar-edge servers, bevordering van een Europese open cloud, integratie van 2d-materialen in halfgeleiders en de doorontwikkeling van quantum-sensortechnologie zodat deze binnenkort in de markt kunnen verschijnen. Een deel van het geld steekt de EU in de ontwikkeling van jaarlijkse awards voor leveranciers van opensourcesoftware en hardware.

De Europese Commissie (EC) roept bedrijven en organisaties op om zich in te schrijven voor deelname aan het programma en zich daarmee te kwalificeren voor subsidie.

Meer over

Kunstmatige intelligentieOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Op weg naar een Europese zoekmachine

    2 reacties op “EU investeert 291 miljoen euro in techinnovatie”

    1. Een Oudlid schreef:
      24 november 2023 om 23:19

      Zoals Johan Cruijff nog nooit een zak geld heeft zien voetballen zo zie ik nog niet een succes want een budgettaire verdeling van het geld zonder duidelijke doelstellingen is als miljarden aan een kansloze missie zoals Oekraïne geven. Brussel is als Ajax, arrogant en niet erg succesvol want het bevorderen van een interne competitie verzwakt onze externe defensie, vissen naar subsidie terwijl je kunt jagen op de beren gaat op dit moment vooral om een energietransitie. Aangaande het omsmeden van de zwaarden naar ploegscharen en vice versa gaat het om sneller en goedkoper produceren waarbij de arbeider door een robot vervangen om de omschakeling in voeding gaat.

      Login om te reageren
    2. Rob Koelmans schreef:
      25 november 2023 om 10:03

      Gelukkig is het bij 291 miljoen gebleven en geen 292 om tegen de muur de smijten en met een beetje geluk nog jaren te bogen op wat er toch maar mooi is blijven plakken (als argument om het kunstje de volgende keer doodleuk weer te flikken). Geef dat geld alsjeblieft terug aan die het opgebracht hebben.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs