Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Ook consumenten geven stuk minder uit aan hardware

Daling
28 september 2023 - 15:31ActueelCloud & InfrastructuurDynabookFujitsuLenovoThuiswinkel.org
Rik Sanders
Rik Sanders

Dat de hardwaremarkt onder druk staat, is al langer zichtbaar, met name op de zakelijke markt. Nieuwe cijfers van Thuiswinkel.org over de online-bestedingen van Nederlandse consumenten bevestigen dat beeld. Consumenten gaven in het eerste half jaar van 2023 3 procent minder online uit aan producten dan in dezelfde periode vorig jaar. Met name in de categorieën Telecom en Home & Living werd er fors minder aangekocht (-14 procent en -10 procent respectievelijk).

In het eerste half jaar van 2023 kwamen de online-bestedingen van Nederlandse consumenten uit op 16,3 miljard euro. Dat is wel een stijging: 2 procent meer dan dezelfde periode vorig jaar. Het aandeel van online in de totale consumentenuitgaven bleef stabiel: net als vorig jaar werd 31 procent van de totale bestedingen online uitgegeven.

Consumenten besteedden minder geld aan producten, zowel online als offline. ‘Zij proberen geld te besparen door aankopen uit te stellen, prijzen te vergelijken en hun vaste lasten te verlagen’, vertelt Marlene ten Ham, algemeen directeur bij Thuiswinkel.org. De belangenbehartiger van webwinkels publiceert met regelmaat de Thuiswinkel Markt Monitor, een onderzoek naar online-consumentenbestedingen in Nederland.

Ook speelt mee dat consumenten tijdens de coronaperiode hebben geïnvesteerd in hun huis en thuiswerksituatie, dus veel productaankopen zijn toen al gedaan. Dat beeld is vergelijkbaar met dat op de zakelijke markt en heeft gevolgen voor fabrikanten en hun ecosysteem van distributeurs en wederverkopers. Zo zag Lenovo zijn pc-omzet flink dalen en trokken Fujitsu en Dynabook de stekker uit hun Europese zakelijke-pc-activiteiten.  

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Soevereine cloud: regie behouden

    Hoe krijg je grip op data, compliance en continuïteit in een geopolitieke realiteit

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Eén reactie op “Ook consumenten geven stuk minder uit aan hardware”

    1. Ronald van Rees schreef:
      30 september 2023 om 12:18

      Interessante cijfers die Thuiswinkel.org heeft gepresenteerd. Hoewel de markt in sommige sectoren onder druk staat, biedt dit ook kansen voor duurzame en kostenbesparende oplossingen. Bij Vareza, we richten ons op het opkopen en recyclen van gebruikte netwerkapparatuur van merken zoals Cisco, HP, Juniper, en vele anderen. Dit is niet alleen een manier om geld te besparen voor bedrijven die hun oude hardware willen verkopen, maar het is ook een stap in de richting van een circulaire economie.

      http://www.vareza.nl biedt een win-win situatie; bedrijven kunnen hun overtollige apparatuur verkopen, wat ze helpt in deze financieel uitdagende tijden, en we zorgen ervoor dat deze apparaten een tweede leven krijgen, waardoor de druk op natuurlijke bronnen vermindert. Het is dus niet allemaal somber nieuws; er zijn ook mogelijkheden voor zowel consumenten als bedrijven om slim en duurzaam te handelen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia ontkent Chinese beschuldigingen

    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia-conflict escaleert: China waarschuwt voor nieuwe chipcrisis

    Cloud & Infrastructuur

    Bert Hubert: over nerds versus bestuurders

    Data & AI

    Hoe meet je llm-prestaties? Plus 7 andere vragen over grote taalmodellen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Opnieuw Big Mac voor Capgemini, Odin koopt Proxsys (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Van mobiel naar megatech: MWC26 trekt 105.000 bezoekers en 2.900 exposanten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs