Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

SAP en Peoplesoft geven Baan een lesje

06 januari 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Niet elke erp-leverancierdoet het zo beroerd als Baan. Uit voorlopige cijfers blijken SAP en Peoplesoft in het laatste kwartaal goede zaken te hebben gedaan. De Duitse erp-leverancier SAP blijkt in het vierde kwartaal van 1999 een omzetgroei van circa 25 procent behaald te hebben.

Daarmee komt de omzet uit op zo’n 3,65 miljard gulden. SAP heeft klaarblijkelijk weinig last gehad van een opdrachtluwte als gevolg van het millenniumprobleem.
Het softwarebedrijf zag de inkomsten uit de verkoop van licenties met zo’n 40 procent stijgen tot ongeveer 1,76 miljard gulden. Vergeleken met het derde kwartaal boekt het bedrijf zelfs een inkomstenstijging van rond de 150 procent. Het zegt vooral een succesvolle stap naar de markt voor e-handel te hebben gemaakt door onder meer de introductie van mySap.com: een virtuele marktplaats voor SAP-klanten. Als gevolg van deze verkoopcijfers mikt SAP op een toename van 15 à 20 procent van de totale omzet over 1999 (9,46 miljard gulden). De jaaromzet komt dan uit tussen de 10,9 en de 11,4 miljard gulden. Het bedrijf uit Walldorf verwacht eveneens een toename van de winst.
Ook de voorlopige cijfers van Peoplesoft steken zeer positief af bij de erbarmelijke prestaties van Baan. Deze Amerikaanse erp-leverancier verwacht dat in het vierde kwartaal van 1999 de licentie-opbrengsten met 35 à 40 procent stijgen ten opzichte van het derde kwartaal. De groei is voor een deel te danken aan de overname van Vantive, de leverancier van relatiebeheersoftware. Peoplesoft waarschuwt wel dat de inkomsten uit dienstverlening in het slotkwartaal met zo’n vijf procent teruglopen.

Meer over

Oracle-applicaties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    MagazineInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Onzekere inkoper

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs