Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Alwaleed bin Talal scoort hightech koopjes

16 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De Saudische prins en miljardair Alwaleed bin Talal heeft de afgelopen maand opnieuw voor een miljard dollar Amerikaanse aandelen gekocht.

In een officiële verklaring maakte de neef van koning Fahd en voorzitter van de Saudische Kingdom Holding gisteren bekend dat hij de koersdalingen van de afgelopen tijd – 11 procent op de Dow Jones, 31 procent op de Nasdaq – heeft gebruikt om flink wat geld te stoppen in technologiefondsen als Amazon en eBay én in bekende merken als Gillette, Coca Cola en Ford.
"In de VS zijn nog buitenkansjes genoeg, maar je moet uitkijken wat je doet", zei de prins gisteren tegenUSA Today. Later op de dag volgde een specificatie van wat hij had gekocht: vijftig miljoen dollar in elk van de Nasdaq-fondsen Amazon, Priceline, eBay, Doubleclick, Infospace en Internet Capital Group, en eveneens vijftig miljoen in Gillete, McDonald’s, Procter en Gamble, Coca Cola, Pepsico, Ford en Walt Disney. De resterende vierhonderd miljoen dollar ging vooral naar Worldcom (tweehonderd miljoen) en AT&T (150 miljoen).
De 43-jarige Alaweed, volgensForbes Magazine de rijkste zakenman buiten de Verenigde Staten, heeft nu in ruim een half jaar voor twee miljard dollar Amerikaanse aandelen gekocht. Alaweed is naar verluidt goed voor in totaal twintig miljard dollar. Zijn grootste belegging is een belang van 8,5 miljard dollar in Citibank, een van de grootste Amerikaanse banken. Daarnaast doet hij ook in onroerend goed.
Dat Alaweed zijn aankopen publiekelijk bekend maakt, is volgens hem een ‘hoffelijkheid’ die "in overeenstemming is met zijn status in Saudi-Arabië en de rest van het Midden-Oosten. Ik vind het belangrijke dat de mensen zien dat ik langzaam maar zeker mijn investeringen verschuif van de oude naar de nieuwe economie".

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    agentic ai
    Data & AI

    Fundamentele transformatie in 2026 door agentic ai

    Innovatie & Transformatie

    Neuro-adaptieve ai: volgende tech-revolutie start in Delft en Berlijn

    Data & AI

    Waarom AWS een oude server te pletter liet vallen

    Innovatie & Transformatie

    Atos breidt voetbal-activiteiten uit naar Zuid-Amerika

    test
    Innovatie & Transformatie

    Van interne tests naar succesvol extern gebruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs