Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Lucent zet alles op glasvezel netwerken

10 februari 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Internetverkeer moet met de snelheid van het licht over deze aardkloot reizen. Dat is de visie van Lucent Technologies, die natuurlijk een graantje van deze markt wil meepikken.

En de inzet is hoog. RHK, een Amerikaans onderzoeksbureau van telecommunicatiemarkt, verwacht dat in 2003 wereldwijd voor vijftien miljard wordt besteed aan apparatuur om data en spraak via glasvezel kabels rond te pompen. Ter vergelijking: in 1999 kwam dit bedrag niet hoger dan drie miljard dollar.
Optische netwerken bestaan uit uiterst nauwkeurig werkende componenten, zoals lasers en versterkers die de capaciteit van de haardunne glasvezel draden vergroten, en krachtige machines die de grote verkeersstromen rond de wereld kunnen leiden.
De gigant Lucent moet het echter opnemen tegen twee belangrijke rivalen: Nortel Networks en Cisco. In de coulissen staan echter ook tal van beginnende bedrijfjes te trappelen om de markt te veroveren. Optical Networking en Corvis bijvoorbeeld. Een derde aanvalslinie vormen de bedrijven die onderdelen maken voor optische componenten. Te denken valt aan JDS Uniphase die het afgelopen jaar bijna twintig miljard dollar heeft besteed.
"Er zijn tal van andere dieren die de dinosaurussen omcirkelen en hun eieren stelen. En, hoewel Lucent een krachtige onderneming is, moet zij toch oppassen voor die jongens", zegt Jim Jungjohann in The Wall Street Journal. Jungjohann is analist bij CIBC World Markets.
Lucent heeft nog wel wat in de eigen productiewijzen recht te zetten om zijn vooraanstaande rol te kunnen blijven spelen. Het meest heeft het te duchten van aartsrivaal Nortel Networks, die met zijn OC 192-switch een voorsprong heeft genomen op Lucent. Daarentegen heeft het vroegere AT&T-onderdeel een goede naam en neigen klanten ernaar zaken te doen met grote bedrijven. Sprint bijvoorbeeld investeert al jaren in een glasvezel netwerk. "We houden de start-ups goed in de gaten", zegt Neil Grenfell, vice president of advanced technology research and planning bij Sprint. "Maar wij willen zaken doen met een bedrijf dat er morgen ook nog is en over genoeg reserves voor de lange termijn beschikt."

Meer over

Glasvezel

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Coalitieakkoord: via WBSO stimulering ai-ontwikkeling

    Data & AI

    OpenAI jaagt op miljarden voor megabeursgang terwijl ai-wedloop escaleert

    Innovatie & Transformatie

    HvA test quantumsensoren voor toezicht op Noordzee

    Data & AI

    De ai-versnelling: het draait om bedrijfswaarde, niet om de hype

    ASML
    Innovatie & Transformatie

    Bonden verbijsterd over drastische reorganisatie bij ASML

    Innovatie & Transformatie

    Zorgsector laks met naleving NEN-norm voor informatiebeveiliging

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs