Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Tien liefhebbers voor Zwitserse Umts

29 augustus 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

Tien bedrijven en consortia mogen bieden op de Zwitserse Umts-veiling die op 13 november start en waarop in totaal vier licenties te koop zijn.

De veiling, die via Internet zal lopen, gaat naar verwachting van het federale ministerie van Communicatie twee tot vier weken duren.
Opmerkelijk is dat de Zwitsers hun verwachtingen over de opbrengst wat naar beneden hebben bijgesteld. Het ministerie verwacht een opbrengst van tussen de drie- en zes miljard Zwitserse franc (tussen de 4,2 en de 8,4 miljard gulden), terwijl eerst nog van tien miljard franc (14 miljard gulden) werd gesproken.
Deelnemers aan de veiling zijn Swisscom en Orange, twee van de drie bedrijven die al concessies hebben voor bestaande mobiele telefoondiensten. Ook Dspeed, een onderdeel van de derde concessiehouder Diax, doet mee. Verder doen Cablecom Management, Sunrise Communications, Hutchinson 3G Europe Investments, Team 3G (waar onder meer Telefonica en One.Tel aan mee doen) Teledotcom, Telenor Mobile Communications en T-Mobile International aan de veiling mee.
Dit jaar zijn er verder nog veilingen in Oostenrijk, België, Italië, Noorwegen, Portugal en Zweden. De drie veilingen die tot nu zijn gehouden, leverden bij elkaar ruim 200 miljard gulden op: 85 miljard in Groot-Brittannië, zes miljard in Nederland en 111 miljard in Duitsland.
Het Nederlandse KPN heeft een licentie in Nederland zelf, en kocht er een in Duitsland via dochter E-Plus. Het bedrijf wil verder in elk geval in België mobiel Internet gaan aanbieden en denkt er nog over om Italië en Frankrijk mee te meebieden. De kas is echter zo goed als leeg. De Nederlandse telecomaanbieder liet deze week weten een obligatielening in dollars te willen uitschrijven om geld binnen te halen. Verder wil de onderneming in het vierde kwartaal nog nieuwe aandelen uitgeven.
KPN is momenteel wel actief in Zwitserland via KPN Qwest, dat daar samen met het staatsbedrijf Swisscom breedband-Internet via de telefoonlijn (Adsl, Asymmetric Digital Subscriber Line) wil gaan aanbieden. Momenteel loopt een proef in Genève en Zürich. Als die succesvol verloopt en KPN Qwest krijgt toestemming van de Zwitserse mededingingsautoriteit, wil het de dienst ook elders in Zwitserland aanbieden.
 

Meer over

Licenties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    Software & Development

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    Innovatie & Transformatie

    Google zet alles op Gemini Enterprise: ambitie, architectuur én een leger consultants

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van Max en Vera

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs