Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Datacenter & Infrastructure » High Performance Computing

Betrouwbare test ‘supers’ in de maak

08 november 2000 - 23:00ActueelHigh Performance Computing
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

Het platform voor supercomputers wil een nieuwe vergelijkende test introduceren om een einde te maken aan de jarenlang durende controverse over testmethoden.

Het HPC-gebruikersforum maakte dit bekend tijdens het Super Computer 2000 evenement in Dallas. Het forum, dat mede tot stand is gekomen dankzij marktonderzoeksbureau IDC, maakte bekend dat het bezig is met het ontwikkelen van nieuwe benchmarks om de algemene prestaties van supercomputers te meten, evenals de prestaties van de ‘supers’ op het vlak van uiteenlopende applicaties.
Volgens de verwachting zal de nieuwe test betrouwbaarder resultaten opleveren dan de bestaande Linpack procesor test, de benchmark die op dit moment het meest wordt gebruikt voor het vergelijken van de prestaties van supercomputers. Alhoewel de producten van supercomputers de uitkomsten van de Linpack-tests graag gebruiken om elkaar om de oren te slaan met het argument ‘die van mij is sneller en beter dan die van jou’, beseffen ook zij dat de huidige benchmark tekortkomingen vertoont, zeker als het gaat om het meten van de prestaties van de ‘supers’ op het vlak van uiteenlopende en vaak gebruikte applicaties.
Maar tot op dit moment zijn het alleen het National Energy Research Computing Center (NERSC) en de Universiteit van Tennessee geweest die zich achter het initiatief van het supercomputers hebben geschaard.
Het HPC-gebruikersforum hoopt in het tweede kwartaal van volgend jaar met een algemeen bruikbare en betrouwbare test te komen, die het voorlopig omzichtig heeft bestempeld als ‘een toevoeging op de Linpack-test’. Volgens insiders zal een nieuwe, betrouwbare test niet alleen leiden tot een economischer gebruik van de dure supercomputersystemen door de klant, maar ook tot een wijdverspreider gebruik van supercomputers.
 

Meer over

HPC

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    High Performance Computing

    Ai-model met ruim 400 miljard parameters wint Europese ai-competitie

    High Performance Computing

    Beursgang SpaceX verandert ai‑­land­schap

    High Performance Computing

    Dijkbewaking: high performers weten wát ze moeten beschermen

    High Performance Computing

    Datasoevereiniteit in tijden van geopolitieke frictie: wie bestuurt wie?

    High Performance Computing

    Nvidia verkoopt tot eind 2027 voor 1 biljoen aan nieuwe ai-chips

    High Performance Computing

    Een high performer staat na vallen ook gewoon weer op

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs