Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Tulip ziet netto jaarverlies teruglopen

16 juni 2002 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

Tulip moest over 2001 en verlies incasseren van 15,5 miljoen euro, een derde minder dan het verlies van 24,6 miljoen euro over 2000.

De omzet volgde een omgekeerde trend. Deze daalde van 113 miljoen euro over 2000 naar 92 miljoen euro over 2001. Tulip wijt de terugval aan "de ongunstige marktomstandigheden", en dan in het bijzonder in de tweede helft van het jaar. "Met name de druk op de marges in de ict-markt was in de tweede helft van het jaar groot. Een absolute daling van de omvang van de b2b-markt in Europa vergeleken met een jaar eerder, heeft de resultaten negatief beïnvloed. Ook late leveringen van P4-processoren van Intel en componenten uit Taiwan hebben bijgedragen aan het omzetverlies." Door deze logistieke problemen had Tulip eind 2001 volgens eigen zeggen drie miljoen euro aan opdrachten uitstaan die niet meer konden worden uitgeleverd.
 
Dankzij de nodige reorganisaties heeft Tulip ondanks een lagere omzet, de verliezen binnen de perken weten te houden. Voorts gaat Tulip het eigen vermogen versterken door het plaatsen van tien miljoen nieuwe aandelen bij grootaandeelhouder Begemann. Daardoor wordt het aandelenkapitaal met 10 procent uitgebreid, hetgeen het eigen vermogen opschroeft naar 2,9 miljoen euro. Eind 2001 was dat nog 1,2 miljoen euro, minder dan de helft van het geplaatste aandelenkapitaal.
 
Tulip is nog steeds verwikkeld in een octrooizaak met de Amerikaanse computerproducent Dell. Het octrooi is volgens het Nederlandse computerbedrijf van toepassing op een moederbord en eenrisercard die computerbedrijven in staat stellen ‘op specifieke manieren zowel PCI- als ISA-cards aan te sluiten’. Mocht Tulip deze zaak winnen dan zou dit de onderneming minimaal zeven miljard dollar op kunnen leveren. In dat geval wordt het vermogen van het bedrijf versterkt en de netto-opbrengst aan de aandeelhouders uitgekeerd.
 
Over de toekomst blijft Tulip uiterst mistig. Vanwege de onzekere marktomstandigheden wil het bedrijf geen verwachting uitspreken over 2002.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Hoe meet je llm-prestaties? Plus 7 andere vragen over grote taalmodellen

    Innovatie & Transformatie

    Van ai-experiment naar succesvolle use-case (maar waar begin je?)

    Data & AI

    Brein en bytes in perfecte harmonie: Advanced Neural Control won Computable Award 2025

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

    informatiebeveiliging proactieve zorg
    Innovatie & Transformatie

    6 bedrijven, 230 miljoen per jaar – en niemand die zich afvraagt wat er gebeurt als er eentje omvalt

    Innovatie & Transformatie

    Nokia trekt aandacht op MWC26 met ai-ran en goedkopere 5G

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs