Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Sun brengt Solaris voor x86 breed terug

03 oktober 2002 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Sun Microsystems brengt zijn besturingssysteem Solaris toch weer uit in een algemeen bruikbare variant voor computers met x86-processoren van Intel. Dit kondigt de serverleverancier vandaag aan.

In januari dit jaar besloot Sun de x86-uitvoering van Solaris in de koelkast te zetten. De reden was kostenbesparing. Sun verkoopt namelijk geen Intel-systemen met Solaris en twijfelde aan het succes van Solaris-x86 als leerstoel dan wel instroommiddel voor Solaris op de eigen Ultrasparc-processoren.
 
Dit besluit werd in augustus deels teruggedraaid. Sun onthulde toen de al eerder aangekondigde Linux-servers voor algemene doeleinden, overigens met x86-chips van Intel. Deze verbreding van de taakspecifieke Cobalt-serverreeks luidde ook de beperkte terugkeer van Solaris-x86 in. De leverancier biedt zijn Unix-variant namelijk ook voor deze nieuwe systemen, maar beperkt de ondersteuning tot alleen die machines.
 
Ondertussen was het bedrijf nog in gesprek met gebruikers van Solaris-voor-Intel. Sun verklaarde op zoek te zijn naar een valide – liefst winstgevend – bedrijfsmodel voor dit besturingssysteem. Dat lijkt nu gevonden te zijn; versie 9 van Solaris voor x86 zal niet langer gratis verkrijgbaar zijn, zoals wel het geval was bij voorganger 8.
 
De Intel-uitvoering kost honderd dollar voor desktopsystemen met één processor. Sun is nu de prijzen voor multiprocessor-computers aan het bepalen, zegt marketingdirecteur Graham Lovell.
 
Daarnaast zullen ondersteuning en software-opwaardering 75 dollar per maand kosten voor desktops, en 1275 dollar per jaar voor lichte servers. De eerste proefversie komt in januari uit en zal voor 20 dollar te downloaden zijn.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs