Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Networking & Connectivity » Networking

Cisco ziet spraak via IP als kerngebied

16 oktober 1997 - 22:00ActueelNetworking
Redactie Computable
Redactie Computable

Cisco’s chief technology officer Edward Kozel denkt in de komende drie, vier jaar een kwart van zijn omzet te behalen met ‘spraak via het Internet Protocol’ (IP). De problemen met Cisco’s Gigabit Ethernet-technologie zouden gebaseerd zijn op ‘roddel en achterklap’.

Op de netwerkbeurs Networld+Interop-show in Atlanta toonde Cisco prototypen van Gigabit Ethernet-producten die volgend jaar leverbaar zijn.
Cisco, bekend om zijn vele acquisities van kleine bedrijven met veelbelovende technologie, is op jacht naar meer. Het meent dat Internet zich ontwikkelt tot één groot, naadloos aansluitend netwerk (lees: Internet). Daardoor zou het bestaande telefoonnetwerk in Internet opgaan. Deze versmelting lijkt nu realiteit te worden; Internet is langzamerhand efficiënt genoeg voor telefoongesprekken. Cisco heeft nu twee geschikte platformen voor de afhandeling van spraak via IP: de 3600 en 3810. Tot de overnamekandidaten behoren Vocaltec uit Israël en Voxware, beide makers van telefoniesoftware, en Dialogic, fabrikant van PC-insteekkaarten voor telefonietoepassingen.
September vorig jaar kocht Cisco Granite Systems voor 220 miljoen dollar. Granite had nog geen product en geen noemenswaardige omzet, maar werkte aan een revolutionaire technologie voor Gigabit Ethernet. Het ontwikkelt een chip met alle benodigde logica. De chip zou 11 miljoen transistoren bevatten, twee keer zoveel als een Pentium processor. Waarschijnlijk hebben de ontwikkelaars zich op de complexiteit verkeken en zijn vertragingen opgetreden.
Sinds de overname is weinig meer vernomen van Granite of nieuwe Cisco Gigabit Ethernet-producten. De geruchten over het mislukken van de chip zwollen aan nadat concurrenten Gigabit Ethernet-producten lanceerden. Cisco toonde op de netwerkbeurs nog niet leverbare routers en switches met Gigabit Ethernet-technologie. Het zegt dat de eerste producten beschikbaar zijn in het tweede kwartaal van het volgend jaar, als de standaard voor Gigabit Ethernet officieel is aangenomen door de internationale standaardisatiecommissie. De Granite-chip zou inmiddels naar behoren werken.
 

Meer over

Ethernet

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Networking

    Kort: CSR bezorgd over vitale infrastructuur, QuTech brengt quantumprocessor Tuna-177 uit (en meer)

    datacenter groei
    Networking

    Overnames en netwerkuitbreiding stuwen groei Eurofiber

    Networking

    Ridderorde voor it’ers Akkerhuis, Bongers en Koolen

    Networking

    ‘Punt-nl’ viert 40-jarig jubileum

    Networking

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Networking

    EY pleit voor verplichte e‑facturatie Nederlandse ondernemers vanaf 2030

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs