Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Vrom verslikt zich in Windows-project

02 november 1997 - 23:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (Vrom) heeft de departementbrede invoering van Windows 95 behoorlijk onderschat. De implementatie van het besturingssysteem is tijdelijk stilgelegd.

Een bron bij het ministerie spreekt van een pauze van een half jaar. Het huisorgaanVrom venster houdt het op ’twee à drie maanden’ en geeft als reden "dat op dit moment geen sprake is van een betrouwbare en beheerbare technische infrastructuur".
Het project moet het ministerie en de eronder ressorterende diensten voorzien van Windows 95. Het gaat om zo’n vierduizend PC’s, deels nieuw en deels al aanwezig en aangepast. Volgens een eerdereVrom venster vergt de operatie ruim vijftien miljoen gulden, al staat enkele regels verder dat er na een eerste fase, vorig najaar, ‘een goed inzicht (moet) zijn in de kosten’.
Die uitgave noemde als doel: ‘het leveren van een nieuw besturingssysteem met aanpassingen aan hardware en software, aanpassingen in de beheeromgeving en eventueel in de technische infrastructuur, het voorzien in opleidingen etcetera’.Vrom venster benadrukt de degelijke voorbereiding van de operatie, aangestuurd door een stuurgroep geleid door plaatsvervangend secretaris-generaal Paul Verhaar. In een recent nummer licht Verhaar als projectleider de problemen toe. Omdat individuele wensen van medewerkers zo veel mogelijk zijn gehonoreerd, zijn inmiddels veel verschillende programma’s in gebruik. "De techniek kan dit niet aan en noodzakelijke kwaliteitsgaranties aan de diensten kunnen niet worden gegeven", aldus Verhaar.
Vrom zoekt de oplossing in standaardisatie: er komt een basispakket en een uitgebreider pakket. De ‘enkeling die meer nodig heeft’ kan nog wat maatwerk krijgen. Die manoeuvre heeft treft ook degenen die al zijn overgeschakeld. "Ook zij zullen immers gebruik moeten gaan maken van de standaardpakketten." Het gaat om circa 1500 personen, waaronder de gehele Rijksplanologische Dienst, gedeelten van het Directoraat-Generaal Milieubeheer en de Rijksgebouwendienst.
De omschakeling heeft van begin af aan problemen opgeleverd. ‘Een aantal onvolkomenheden’ heeft in de zomer tot aanpassing van het project geleid. "Zo zijn een aantal zaken die essentieel bleken voor een goede beheersing en beheer ook bij de werkzaamheden van het project ondergebracht." Echter: "Inmiddels is dus gebleken dat de problemen nog steeds niet zijn opgelost."
De moeilijkheden houden niet alleen verband met de ’te geringe standaardisatie’. Daarnaast ‘zijn er vooral ook problemen met deroll-out (tijdige vervanging of aanpassing van de PC’s op de bureaus), de eerste opvang van nieuwe gebruikers en invoering van geautomatiseerde beheerinstrumenten’.
De berichtgeving inVrom venster wekt de indruk dat het goed mis is bij het ministerie. Verhaar toont zich niettemin een optimistisch man. Hij is ervan ‘overtuigd dat straks iedereen meer kan met Windows 95 dan vroeger met DOS’.
 

Meer over

Windows 95/98/Me

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ai logistiek warehousing
    Data & AI

    Kort: Productiever en méér personeel dankzij ai, Prosus haalt investeerder maar Amsterdam (en meer)

    Overheid

    TU Delft en Argaleo ontwikkelen evacuatietool voor Zeeland

    Data & AI

    IFS leidt dans om industriële ai: ‘De volgende revolutie is robotica’

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    66 miljoen voor innovatie met ai

    zorg ai
    Data & AI

    Kort: Zorg-ict beweegt van capex naar opex, Nederlandse ai-startups halen geld op, Franse llmaas (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Extra geld voor Nederlandse ruimtevaart

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs