Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Mainframe wordt open datacentrum

25 februari 1998 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Onderzoeksbureau Heliview verwacht dat het mainframe toekomstperspectief heeft als open datacentrum. Hierbij krijgt het de rol van centrale opslagplaats voor een hybride netwerk van computers dat in totaliteit noch gecentraliseerd noch netwerk-centrisch is.

Sinds jaar en dag dragen fabrikanten van grote systemen, zoals Sequent, IBM, Siemens Nixdorf en Amdahl, dergelijke boodschappen uit. Ook leveranciers van gelieerde producten laten zich niet onbetuigd. Opslagspecialisten als EMC en Storagetek hebben het mainframe nog steeds niet opgegeven. Softwareproducent SCO lanceert deze week zelfs een campagne om zijn Unix-variant, die draait op Intel-hardware, te plaatsen in het datacentrum. Ondermeer Intel, Compaq, Data General, ICL en Unisys scharen zich achter dit initiatief.
Heliview ziet in deze campagne een bevestiging van zijn rapportEnterprise servers 1997. Dit onderzoek naar zware systemen in Nederland constateert een ommekeer in de populariteit van mainframes. Hierbij spreekt het rapport van bedrijfsservers, wat zowel mainframes als grote geclusterde Unix- en PC-servers kunnen zijn. Relatief nieuwe overwegingen maken dergelijke systemen aantrekkelijk: lagere prijzen door nieuwe technieken en het gebruik van standaard hardwarecomponenten. Deze argumenten komen bij de oude voordelen: beheerbaarheid, overzichtelijkheid, betrouwbaarheid en professionaliteit van het IT-personeel.
Heliview stelt dat gebruikers enige jaren terug nog twijfelden vanwege de prijs. De balans lijkt nu door te slaan ten gunste van de zware systemen, door nieuwe technologieën en door effectievere marketing van het concept ‘open mainframe’. De Unix-wereld is ook niet geheel open; de leveranciers ervan hebben eigen varianten. Volgens Heliview hebben fabrikanten zelfs extra functionaliteit toegevoegd die niet altijd de afspraken van het Unix-platform volgt.
De ‘openheid’ van systemen staat op de zevende plaats in de lijst van aanschafcriteria. Van de 192 door Heliview ondervraagde grote organisaties noemde 13,5 procent dit als reden. Het rapport concludeert dat het belangrijkste voor de gebruikers nog altijd de betrouwbaarheid is (37,8 procent). Dit wordt gevolgd door de kracht/snelheid (24,3 procent), beheersbaarheid (20,5 procent), beschikbaarheid (16,2 procent), schaalbaarheid (15,7 procent) en beveiliging (14,6 procent).

Meer over

Mainframes

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Pc-industrie: minder ai-geschreeuw, meer inhoud op CES

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Ontploft

    Cloud & Infrastructuur

    Delfts Qualinx krijgt 20 miljoen voor doorbraak in zuinige chips

    Software & Development

    Werner Vogels (cto Amazon): ‘Vibe coding zonder menselijke controle is gokken’

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse ict-sector blijft robuust ondanks afkoelende groei

    Cloud & Infrastructuur

    Nvidia lanceert nieuw ai-platform voor datacenters

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs