Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Suns Zander zet in op network computing

03 mei 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Sun Microsystems blijft optimistisch over de toekomst van het Javastation als vervanger van de terminal. Vooral de lage kosten en het gemakkelijke beheer zullen de zakelijke markt aanspreken, zo verwacht Sun-coo Ed Zander.

Zander acht het Javastation bij uitstek geschikt voor specifieke taken die niet erg gecompliceerd zijn, zoals verkoopautomaten voor vliegtickets, informatiewijzers in winkels en Internet-kiosken. Voor goedkope desktops die lekker draaien in een netwerk zal volgens Zander zeker een grote markt bestaan. Hij stelt dat voor dit soort taken geen dure PC’s nodig zijn.
Zander is sinds kort belast met de dagelijkse leiding. Tijdens de jaarlijkse Europese pers- en analisten-conferentie te Brussel afgelopen dinsdag benadrukte hij de kracht van zijn onderneming. Terwijl topman Scott McNealy zich doorgaans tegen Microsoft afzet, liet Zander een opvallend mild geluid horen: "Ik heb niets tegen Bill Gates." McNealy zelf was door ziekte afwezig.
Zander ziet de slanke client snel opkomen, ten koste van de dikke PC. Vooral grote zakelijke afnemers hebben genoeg van zware PC’s van drieduizend dollar. Een eenvoudige desktop die aan een netwerk te koppelen valt, volstaat meestal. Volgens de topman richt Sun zich volledig opnetwork computing. Effectenanalisten verwijten de onderneming soms te versnipperd te opereren. Ze maakt werkstations, ontwikkelt haar eigen Sparc- en Java-microprocessoren, bezit het eigen Unix-besturingssysteem Solaris en is de motor achter Java. De combinatie van dit alles is volgens sommigen te veel voor een onderneming met een jaaromzet van 8,6 miljard dollar. De coo stelt dat al die activiteiten prima passen in de ‘network computing’-visie. "We maken geen PC’s, doen niet aan systeemintegratie en vervaardigen geen printers."
Op gebied van Unix-servers is Sun volgens Zander de grootste, zowel in verkochte aantallen als in omzet. Unix is absoluut niet dood, zo stelt de topman. Het afgelopen kwartaal was zelfs het beste van de afgelopen 1,5 jaar. De omzet stijgt nog steeds. HP zou het veel minder goed doen omdat het weinig meer in Unix investeert. Dat geldt nog sterker voor SGI. Siemens Nixdorf gaat zijn servers uitrusten met Sun Solaris en Intel IA-64 processor Merced. Ook Fujitsu zit inmiddels in het Sun-kamp.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs