Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Compaq voorziet tegenvallend resultaat

11 april 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Compaq rekent op slechtere financiële resultaten dan verwacht. Het concern stelt zijn winstverwachting over het eerste kwartaal bij naar 250 miljoen dollar.

Wall Street rekende tot dusver op 560 miljoen dollar. Ook de omzet komt lager uit dan de beursspecialisten verwachtten: 9,4 miljard dollar over de eerste drie maanden van het jaar.
Compaq schrijft de tegenvallende gang van zaken toe aan de versterkte concurrentie en de tegenvallende verkoop van de winstgevendste modellen. Volgens topman Eckhard Pfeiffer daalde de verkoop met tenminste zeshonderd miljoen dollar. "Iedereen rekende op een stijging van de verkoop. Gebeurt dit niet of in mindere mate, dan leidt dat direct tot overtrokken prijsdalingen", aldus Pfeiffer. "In dit kwartaal hadden we met beide factoren te maken."
Marktkenners stellen in reactie op de bijgestelde verwachtingen echter dat Compaq kampt met moeilijkheden bij de integratie van Digital. De synergievoordelen van de overname, die juni vorig jaar plaatsvond, zouden danig overschat zijn. Anderen veronderstellen dat de verkoop van de grote systemen van Digital en het eerder verworven Tandem achterblijft bij de verwachtingen. De marge op deze apparaten is bijna twee keer zo hoog als die op PC’s.
Compaqs marktanalyse verschilt van die van andere grote spelers. Dell maakte vorige week nog bekend dat de PC-verkoop goed loopt. Onderzoeksbureau IDC concludeerde hetzelfde uit zijn gegevens. Gateway en Micron daarentegen meldden eveneens een tegenvallende verkoop. Meer duidelijkheid over de PC-markt komt er naar verwachting morgen, als Intel zijn kwartaalcijfers bekend maakt.
Compaq maakt zijn definitieve cijfers op 21 april bekend. Voordien zal de onderneming waarschijnlijk komen met plannen om in de kosten van de bedrijfsvoering te snijden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    MagazineInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Onzekere inkoper

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs