Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

KPN zet Internet-toegang via ADSL op

29 november 1999 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

KPN begint met het bieden van Internet-toegang via Adsl-verbindingen (asynchronous digital subscriber line). Die technologie biedt een hoge bandbreedte via gewone telefoonlijnen, maar maakt in de marktvisie van leverancier KPN Isdn niet overbodig.

Het telecombedrijf lanceert zijn nieuwe Internet-dienst onder de netwerknaam Mxstream en de productnaam Fast Internet. Deze snelle online-dienst wordt in de markt gezet middels Internet-leveranciers Planet Internet, Xs4all, World Online en Sonera.
Die bedrijven zullen vanaf medio 2000 in bepaalde delen van Amsterdam, Rotterdam en Utrecht samen met KPN diens ‘snelle Internet’ gaan aanbieden. In de loop van de tweede helft van volgend jaar volgen meer stadsdelen en andere grotere Nederlandse steden.
KPN onderhandelt momenteel nog met andere Internet-leveranciers. De opzet is dat elk van die ondernemingen eigen toegevoegde diensten levert via KPN’s Fast Internet-infrastructuur. Hierbij valt te denken aan telewerken, teleleren envideo on demand. Dit KPN-systeem is reeds getest onder de naam Snelnet.
Het streven is eind 2000 minstens honderdduizend Internet-gebruikers te hebben geronseld voor de nieuwe toegangsdienst. Eind 2001 moet dat tussen de driehonderd- en vijfhonderdduizend liggen. De afrekening van de vaste vergoeding voor Fast Ethernet geschiedt middels de maandelijkse telefoonrekening. KPN hanteert vier verschillende Mxstream-categorieën, onderverdeeld naar bandbreedte en aantal aangesloten PC’s.
KPN meldt dat deze nieuwe dienst het snelle Isdn geenszins overbodig zal maken. De leverancier roemt onder meer de mogelijkheid van Isdn om meerdere, verschillende telefoonnummers te hebben. Adsl kan weliswaar een data- en een telefonielijn huisvesten, maar KPN beweert dat verdere lijn-uitbreiding niet mogelijk is.
De twee technologieën vervullen in de marktverdeling van KPN een aanvullende rol. Adsl is bestemd voor hoge bandbreedte en – daardoor – multimedia-toepassingen en diensten. Isdn dient voor meervoudige functionaliteit. Deze positionering is ongetwijfeld gerelateerd aan het feit dat het telecombedrijf tot op heden 1,5 miljard gulden heeft geïnvesteerd in Isdn.

Meer over

ADSL

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    Software & Development

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    Innovatie & Transformatie

    Google zet alles op Gemini Enterprise: ambitie, architectuur én een leger consultants

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van Max en Vera

    Carrière

    Kort: Fujitsu en Carnegie Mellon onderzoeken fysieke ai, Broeders nieuwe ciso Rijk (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs