Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

EU-Richtlijn wekt vertrouwen in e-handel

15 december 1999 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De Europese Richtlijn voor elektronische handel is een redelijke basis om het vertrouwen van de consument te wekken. Dit zegt Babiche Westerbrink van juridisch adviesbureau At Law.

‘Ik denk dat de Europese Commissie vooruitstrevend is geweest met dit wettelijk kader.’ De Europese Raad van Ministers voor de interne markt bereikte vorige week een akkoord over de Richtlijn. Eurocommissaris Frits Bolkestein prees toen de snelheid waarmee het akkoord – een jaar na de indiening van het voorstel – tot stand is gekomen. Westerbrink ziet echter wel nadelen aan deze snelheid. Er wordt in de Richtlijn bijvoorbeeld geen rekening gehouden met de nieuwe ontwikkelingen omtrent WAP-telefonie (Wireless Application Protocol).
De Richtlijn brengt voor de Nederlandse ondernemingen die elektronische handel bedrijven weinig veranderingen met zich mee. ‘Heel veel bepalingen zijn zeer logisch. Het is goed dat deze nu zwart op wit staan’, zegt Westerbrink. Een aantal regelingen acht zij toch van belang. Zo geeft de Richtlijn duidelijk aan op welk moment een online-contract wordt gesloten, namelijk wanneer de koper het bewijs van ontvangst van zijn akkoordverklaring heeft ontvangen van de dienstverlener. Ook is vastgesteld dat verkopers duidelijke informatie moeten verstrekken.
Lidstaten krijgen de opdracht om alle wettelijke obstakels voor elektronische handel weg te nemen. De Richtlijn regelt eveneens dat commerciële Internetberichten, ook wel spam genoemd, duidelijk als zodanig herkenbaar en dus gemakkelijk verwijderbaar zijn. Bij conflicten geldt als regel het recht van het land van herkomst van de dienstverlener. Consumenten mogen zich echter beroepen op internationale verdragen, waardoor zij in de meeste gevallen naar hun nationale rechter kunnen stappen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs