Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Protime koopt Prosphera voor Europese groei

Handen schudden
30 mei 2008 - 13:42ActueelCarrièreSchuitemaWehkamp
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Protime, leverancier van hr-software, koopt het Nederlandse Prosphera. Prosphera levert via een partnerovereenkomst al software van Protime maar wordt nu volledig overgenomen. De overname maakt deel uit van Nederlandse en Europese groeiplannen.

Protime, leverancier van hr-software voor tijdregistratie, aanwezigheidsbeheer, personeelsplanning en e-hrm koopt het Nederlandse Prosphera. Prosphera heeft sinds 1998 een partnerovereenkomst met het Belgische Protime voor de levering van hr-software in Nederland. Door de overname neemt de koper 350 Nederlandse klanten over, waaronder Campina, Schuitema, Wehkamp en Marktplaats.

De klantenkring van het Nederlandse bedrijf bestaat vooral uit bedrijven in de logistieke sector en de industrie. Het aandeel zakelijke dienstverleners neemt sterk toe. Bovendien verwacht het bedrijf meer software te verkopen door de stijgende aandacht bij bedrijven voor een betere balans tussen werk en privé. Veel bedrijven voeren telewerken en deeltijdfuncties door. Die ontwikkeling zorgt volgens de leverancier voor meer vraag naar hr-software.

Beide bedrijven boekten over 2007 een gezamenlijke omzet van ongeveer tien miljoen euro. De gezamenlijke winst kwam ongeveer op de twee miljoen euro uit. Door de overname wil Protime verder groeien in Europa. Ook het aantal medewerkers in Nederland moet omhoog. Het bedrijf wil op korte termijn groeien naar een personeelsbestand van vijftig medewerkers in Nederland. Bij het overgenomen Prosphera werken nu vijftien mensen.

Meer betrokkenheid

Volgens Lucas Polman, managing partner van Prosphera, zorgt de overname voor meer betrokkenheid van zijn personeel bij de ontwikkeling van nieuwe versies van de hr-software. "Tot nu toe waren we als partner verantwoordelijk voor de verkoop, implementatie en het onderhoud van de software. Door de overname raken we meer betrokken bij de ontwikkeling." Protime ontwikkelt nieuwe versies van de hr-software op basis van webgebaseerde Microsoft-toepassingen zoals SmartClient en ClickOnce. Het is nog niet bekend wanneer de eerste gezamenlijk ontwikkelde software op de markt wordt gebracht.

Meer over

eHRM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Informatiehuishouding ministeries JenV en AenM gaat vooruit

    Carrière

    Deloitte: geen verband tussen inzet ai en personeelskrimp

    Carrière

    Systeembeheerder blaast rechtszaak Coornhert af

    Carrière

    Kort: Kabinet steekt 430 miljoen in techindustrie, Defensie werft hackers (en meer)

    Carrière

    ‘Mbo’ers willen de it in, maar stagemuur houdt ze tegen’

    Data & AI

    Van uitvoerder naar regisseur: hoe ai werk en talent samenbrengt

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs