Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Werknemer wil ook mobiele werkplek

Vakantie
22 oktober 2013 - 10:043 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurCitrixMultiscope
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Founder | Content Director

Het merendeel van de werkende Nederlanders vindt het belangrijk om niet alleen op kantoor maar ook thuis of op andere plekken te kunnen werken. Dit blijkt uit onderzoek van Multiscope onder duizend respondenten in Nederland, in opdracht van softwareleverancier Citrix. Uit het onderzoek blijkt dat met name werknemers in de leeftijdsgroepen met thuiswonende kinderen belang hechten aan flexibel werken.

Van de werknemers tussen de 35 en 44 jaar vindt 45 procent buiten kantoor werken erg belangrijk. In de groep 45 tot en met 54 jaar is dat percentage iets lager met 43 procent. Het gemiddelde van alle leeftijdscategorieën ligt op 36 procent. Opvallend is ook dat mannen (50 procent) het prettiger vinden om mobiel te werken dan vrouwen (33 procent).

Glasvezel

Om thuis, of anderszins buiten kantoor, te kunnen werken, is de toegang tot betrouwbare internetverbindingen een vereiste. Hierin wordt steeds beter voldaan door de betere bereikbaarheid van glasvezel- en 4G-netwerken. Uit het onderzoek blijkt dat verschillende groepen andere voorkeuren hebben als het gaat om de toegang tot internet. Hoe hoger de leeftijd, hoe groter het belang is dat wordt gehecht aan beschikbaarheid van glasvezel in de eigen woning.

43 procent van de respondenten van 55 jaar of ouder geeft aan glasvezel belangrijk of zelfs heel belangrijk te vinden bij de keuze van een woning. In de leeftijdsgroep 18 tot 24 jaar is dit 35 procent. Inwoners van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag vinden toegang tot een glasvezelnetwerk belangrijker dan mensen die in de overige delen van Nederland wonen: 52 tegenover 42 procent. Van de respondenten die graag gebruik maken van glasvezel is het grootste deel mannelijk; 49 procent tegenover 36 procent van de vrouwen.

4G

Als het gaat om 4G, de vierde generatie van mobiele telecommunicatiestandaarden, laten de resultaten een ander beeld zien. 42 procent van de jongere respondenten (tussen de 18 en 24) vindt de beschikbaarheid van 4G belangrijk of erg belangrijk, terwijl 31 procent van de oudere respondenten (55 jaar of ouder) hier belang aan hecht. Overigens is prijs ook belangrijk bij de beslissing om al dan niet voor 4G te kiezen. Onder jongeren geldt dat voor 40 procent van de respondenten de kosten een belangrijke overweging is.

‘Het onderzoek laat zien dat werkgevers eigenlijk niet meer om mobiel werken heen kunnen’, zegt Peter van Leest, country manager Nederland bij Citrix. ‘Dit is met name belangrijk voor de leeftijdsgroep die veel waarde hecht aan een goede werk/privé-balans: ouders met thuiswonende kinderen. Het is dan goed om te zien dat de steeds snellere internetverbindingen om thuis of mobiel te werken voldoende mogelijkheden bieden voor mobiel werken.’

Meer over

Computing EverywhereGlasvezelLTE

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    12 reacties op “Werknemer wil ook mobiele werkplek”

    « Oudere reacties
    1. Maarten Oberman schreef:
      24 oktober 2013 om 21:22

      @PavaKe,

      Het vergt inderdaad enige mentale kracht om die knop te gebruiken die je bedoeld, maar er zijn, ondanks dat een smartphone en GSM een endpoint is, betere methoden om je onbereikbaarheid te organiseren.

      99% van de verhalen over bereikbaarheid gaan over het organiseren ervan, maar op een efficiënte en sociaal acceptabele wijze organiseren van de onbereikbaarheid is minstens net zo interessant en cruciaal voor de bedrijfsvoering van een organisatie.

      Login om te reageren
    2. Jurgen Prins schreef:
      10 januari 2014 om 14:38

      Donderdagavond (training): …Na een balletje op niveau geslagen te hebben met mijn kameraden (…en na afloop een stevig pilsje gedronken te hebben) even slapen hoor, best wel moe, ging er pas 3:00 uur in.
      Vrijdag: Ik wil wel thuis even uitrusten. Ghe, ghe… vandaag maar thuiswerken werkgever, die tablet heb ik niet voor niets. Trouwens dat sporten doe ik ook niet voor mijn lol. Zondag weer een wedstrijd.
      Maandag: Maak me niet gek – ziek – dan maar thuiswerken!
      Ja, ja…
      Zeg werkgever, ik heb toch nog wel gewoon mijn 45 vakantiedagen hé?

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Carrière

    Project architect Frank over IT bij UW...

    ‘De grootste uitdaging voor ons zit in hóé we de dingen doen.’ Frank is project architect en werkt aan het...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Google bundelt zakelijke ai onder Gemini Enterprise

    Cloud & Infrastructuur

    EU grijpt nog niet in tegen Microsofts cloudlicenties op Google en AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet en rechter grijpen in bij Nexperia

    Cloud & Infrastructuur

    7 ontwikkelingen op de chipmarkt om in de gaten te houden

    ai industriele
    Overheid

    Kort: Min BuZa in zee met Netcompany, groeit industriële ai te hard? (en meer)

    Governance & Privacy

    It-benchmark-expert Metri Consulting staat weer op eigen benen 

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs