Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
cartridges

HP sust inkt-rel voor nu met firmwarefix

29 september 2016 - 08:333 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurHP Inc.
Jasper Bakker
Jasper Bakker

HP Inc. sust de ophef over het bewust buiten spel zetten van inktcartridges van derden. Er komt toch een corrigerende firmware-update, maar daarmee is de kous niet af.

Sinds 13 september weigeren bepaalde modellen HP-printers afdrukken te maken met inktcartridges van derde partijen. De helpdesk van HP Inc. heeft getroffen klanten aanvankelijk verteld dat dit een fout was van een recente firmware-update en dat dit hersteld zou worden. Deze mededeling is later echter gecorrigeerd door een officiële verklaring van HP Inc. De firmware-update is bewust doorgevoerd en er komt geen fix, was de reactie die Computable nog kreeg.

Correctie is optioneel

Nu komt de pc- en printerproducent hier toch op terug. Coo (chief operating officer) Jon Flaxman belooft in een nieuwe verklaring dat het bedrijf een firmware-update zal uitbrengen die de zogeheten ‘dynamic security feature’ verwijdert uit HP-printers. De dynamische securityfunctie is de toevoeging aan printerfirmware die inktcartridges van derde partijen blokkeert. Flaxman spreekt van ‘ongeteste third-party cartridges die gekloonde beveiligingschips gebruiken’.

De nu beloofde firmwarefix is echter een optionele update. Gebruikers en beheerders moeten deze dus zelf selecteren en installeren. Dit in tegenstelling tot de security-update voor bepaalde inkjetprintermodellen die maanden terug is gedistribueerd. Sindsdien is de timer gaan aftellen naar de blokkeringsdatum van 13 september. Volgens coo Flaxman is slechts een klein aantal klanten geraakt door deze kwestie.

Vertrouwen

De optionele update die HP nu maakt, moet over twee weken gereed zijn. Details over die release zijn dan op de HP-supportsite te vinden. ‘In de tussentijd kunnen klanten met dringende zorg-issues ons bereiken op een toegewijd supportcentrum: print-hpi@hp.com‘, schrijft HP-topman Flaxman.

Ondertussen wordt HP Inc. ervan beschuldigd het vertrouwen in updates te ondermijnen. Het gebruik van een security-update om cartridges zonder HP-beveiligingschip te blokkeren, komt volgens de digitale burgerrechtenorganisatie EFF neer op misbruik van vertrouwen. De EFF spreekt van een anti-feature, die klanten benadeelt. Het eist dat HP Inc. vijf corrigerende stappen neemt, waaronder excuses maken en een corrigerende update uitbrengen.

Voortaan beter communiceren

De printerleverancier doet dit nu wel, maar voldoet niet volledig aan de eisen van de EFF. Zo stelt Flaxman in zijn verklaring dat HP Inc. deze ‘authenticateprocedure’ voor inktcartridges beter had moeten communiceren. Hij biedt daarvoor zijn excuses aan en zegt dat er voortaan beter gecommuniceerd zal worden. Flaxman wil klanten meer begrip geven over HP Inc.’s zorgen over gekloonde en nagemaakte printer-supplies, zoals dus inktcartridges.

Daarnaast geeft de coo aan dat HP Inc. niet zal stoppen met het weren van gekloonde inktcartridges. ‘We blijven security-features gebruiken om de kwaliteit van onze klantervaring te beschermen, de integriteit van onze printsystemen te beschermen, en ons intellectueel eigendom te beschermen.’ Dit omvat ook de inzet van authenticatiemethodes waardoor sommige cartridges van derden niet meer werken, aldus de topman.

Meer over

Printing

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Waarschuwing
    ActueelCloud & Infrastructuur

    F-Secure waarschuwt voor NAS-firmware van QNap

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    ‘HP moet zijn inktbusiness wel beschermen’

    2 reacties op “HP sust inkt-rel voor nu met firmwarefix”

    1. HP gebruiker schreef:
      29 september 2016 om 11:37

      Ik snap dat ze hun geld vnl uit de inkt halen, maar dit zorgt er alleen maar voor dat meer en meer mensen de HP printers gaan ontwijken, omdat de inkt gewoon zo absurd duur is bij HP. (Als dat niet het geval was, was er ook niet zo’n enorme markt voor CISS systemen en kloon-cartridges.)
      Vraag is trouwens óók nog of dít binnen de EU wetgeving legaal is, maar dat is iets voor advocaten…

      Login om te reageren
    2. Voormalig HP gebruiker schreef:
      29 september 2016 om 14:17

      Klanten stemmen met hun voeten. Koop een printer van de concurrent die wel met kloontjes overweg kan. HP kan zijn printerdivisie dan oprollen. Het milieu is wel het slachtoffer, dat is wel jammer.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs