Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Kamer wil analyse ai-impact per ministerie

25 september 2023 - 08:21ActueelInnovatie & TransformatieVVD
Alfred Monterie
Alfred Monterie

De Tweede Kamer vraagt om een gedetailleerd onderzoek naar de effecten van artificiële intelligentie (ai) op de werkgelegenheid. Een grote meerderheid stemde voor een voorstel van Volt-kamerlid Laurens Dassen om per ministerie de impact op de arbeidsmarkt te analyseren.

Ook wil Volt weten hoe we de bestaanszekerheid van werknemers kunnen behouden, wanneer hun banen door algoritmes worden overgenomen. Dassen vraagt ook aandacht voor de toepassing van ai door de overheid, op de banen van de toekomst, beleidsontwikkeling en onze manier van werken. Ook zaken als klimaat en mensenrechten wil hij daarbij betrekken.

Dit bleek tijdens de algemene politieke beschouwingen die traditioneel na Prinsjesdag worden gehouden.  Het demissionair kabinet staat echter niet te trappelen zo’n omvangrijke analyse te doen. Volgens premier Rutte leidt dat tot een hoop bureaucratie. Hij vroeg Dassen zijn motie aan te houden totdat staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Digitalisering) eind dit jaar komt met haar visie op (generatieve) ai. ‘Er wordt uitvoerig aan beleid gewerkt’, aldus Rutte.

Negatieve gevolgen

De Kamer heeft het kabinet eerder aangespoord om werk te maken van de inventarisatie van de negatieve gevolgen van ai voor de samenleving. Op initiatief van het kabinet zijn ook meerdere studies gaande naar de effecten van ai. Toch diende Dassen zijn motie afgelopen donderdag in. Medeondertekenaars waren Jesse Klaver (GroenLinks), Jan Paternotte (D66), Caroline van der Plas (BBB), Esther Ouwehand (PvdD), Joost Eerdmans (JA21), Van Baarle (Denk), Sylvana Simons (BIJ1) en Liane den Haan (Fractie Den Haan).
 
Verder maakte de Tweede Kamer zich bezorgd Nederlanders die het tempo van de toenemende digitalisering niet meer kunnen bijhouden. Eerdmans riep op tot een plan van aanpak om te voorkomen dat een nieuwe kloof in de samenleving ontstaat en ouderen verweesd raken. Hij constateerde dat mensen met hun eigen gemeente geen telefonisch contact meer kunnen krijgen en dat brieven niet meer worden beantwoord. Met uitzondering van VVD en FvD ging de Kamer afgelopen donderdag akkoord met een motie om hiervoor beleid te ontwikkelen.

Meer over

Kunstmatige intelligentie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    De ai-versnelling: het draait om bedrijfswaarde, niet om de hype

    ASML
    Innovatie & Transformatie

    Bonden verbijsterd over drastische reorganisatie bij ASML

    Innovatie & Transformatie

    Zorgsector laks met naleving NEN-norm voor informatiebeveiliging

    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen vooruitkijken tijdens het GTIA Benelux Community Forum

    6 trends in de ict-markt
    Innovatie & Transformatie

    Zes trends in de ict-markt

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nationale coalitie voor neuromorphic computing, Rotterdams Last Mile Solutions helpt DHL (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs