Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

ICT-werk is populair als freelanceopdracht

10 december 2012 - 12:11ActueelCloud & Infrastructuur
Sander Hulsman
Sander Hulsman

De snelst groeiende freelanceopdrachten zijn gekoppeld aan organisaties, producten en technologieën die zich richten op het digitale tijdperk, zoals mobility, social media en byod. Dit blijkt uit analyse onder ruim 4,3 miljoen online-gebruikers van marktplaats voor outsourcing en crowdsourcing Freelancer.com. Het platform heeft de vijftig snelst groeiende freelanceopdrachten van het derde kwartaal van 2012 gedefinieerd.

Volgens Freelancer.com zijn er drie trends die het meest opvallen. Dit zijn vooral opdrachten gekoppeld aan internetmarketing, Facebook en het papierloze kantoor. Internetmarketing trekt volgens de marktplaats aan met dank aan Google. Opdrachten op dit gebied zijn gegroeid met 12 procent naar ruim vijftienduizend. Search engine optimalisation en link building groeit met respectievelijk 12 procent en 8 procent naar 10.509 en 7068 opdrachten. Tevens is er een nieuwe focus op content en gebruikerservaring nu internetmarketing-experts proberen Google bij te blijven. Dit is te zien aan een stijging in opdrachten gerelateerd aan WordPress (27 procent), corrigeren van teksten (26 procent), User Interface / IA (23 procent), grafische vormgeving en logo-ontwerp (21 procent).

Facebook en papierloos kantoor

Freelancer.com ziet ook dat het vertrouwen terugkeert in Facebook. Facebook herstelt dit kwartaal met een groei van 11 procent naar ruim zevenduizend opdrachten, na een daling van 14 procent in het kwartaal daarvoor. De stabilisatie van het aandeel, samen met de indicatie van ceo Mark Zuckerberg dat Facebook meer gaat focussen op mobile, heeft er voor gezorgd dat het weer beter gaat (15 procent stijging naar 6138 opdrachten). Facebook moet in de gaten worden gehouden dit kwartaal, vanwege de pogingen munt te slaan uit het mobiele platform.

Ook de overgang naar het papierloze kantoor neemt explosief toe. Kopiëren en vertalen van papieren documenten naar elektronische documenten steeg explosief in het afgelopen kwartaal, met 145 procent naar 6932 opdrachten. Freelancer.com meent dat door software en internet alles opnieuw uitgevonden moet worden. De marktplaats merkt daarbij op dat steeds meer organisaties lijken te veranderen in een softwarebedrijf en steeds vaker worden opdrachten uitgevoerd met behulp van softwaretools in de cloud.

Meer over

Social mediaWordpress

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Nvidia lanceert Windows-pc’s voor ai-agenten

    Innovatie & Transformatie

    TU Delft leert drones navigeren met bijenstrategie Bee-Nav

    Carrière

    Kort: Betty Blocks herijkt zichzelf, SoftBank steekt 75 miljard in Franse ai (en meer)

    Data & AI

    Schneider Electric in­tro­du­ceert koel­ma­chi­nes voor ai-datacenters

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Flagshipstore Amac op Zuidas, partnerschap Fujitsu en Anthropic (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Amerikaanse foundry Polar gaat Nexperia-chips maken

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs