Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Helft Nederlanders vertrouwt Burgerservicekaart

28 september 2004 - 12:21ActueelInnovatie & Transformatie

De helft van de Nederlandse bevolking ziet de introductie van een Burgerservicekaart met vertrouwen tegemoet. Dit blijkt uit een onderzoek dat Centerdata uitvoerde in opdracht van EPN – Platform voor de Informatiesamenleving.

De Burgerservicekaart is een pas die burgers kunnen gebruiken voor hun contacten met de overheid. Door gebruik van de pas geeft de pashouder overheidsinstellingen toestemming zijn gegevens uit een overheidsdatabase te halen. Deze kaart is nu nog toekomstmuziek, maar per 1 januari 2006 voert de overheid het burgerservicenummer in, wat de basis legt voor de introductie van de burgerservicekaart.
 
Vooruitlopend op deze ontwikkelingen stelde EPN de Nederlandse bevolking de vraag wat zij van het idee van een burgerservicekaart vindt. De helft van de geënquêteerden vindt het een goed idee, 36 procent staat neutraal tegenover de kaart en ruim een achtste (13 procent) vindt het een slecht idee. Opvallend is dat zowel voor- als tegenstanders van de burgerservicekaart veel meer vertrouwen hebben in de overheid (66 procent) dan in het bedrijfsleven (27 procent).
 
De geënquêteerden reageerden vaak emotioneel, vooral degenen die de burgerservicekaart een slecht idee vinden. Uit hun open antwoorden blijkt duidelijk een angst voor de gevolgen van het verlies van privacy. Zij refereerden daarbij aan de Tweede Wereldoorlog, het bijbelboek 'Openbaringen', en de paspoortaffaires.
 
EPN presenteert het onderzoek officieel op maandag 4 oktober. Tweede-Kamerlid en vurig pleitbezorger voor de invoering van één servicekaart, Zsolt Szábo (VVD), reageert op de cijfers en opent de discussie. In de zaal zijn onder anderen vertegenwoordigers van het College Bescherming Persoonsgegevens (CBP) en uitvoeringsorganisatie Ictu aanwezig. Na afloop is voor de aanwezigen een exemplaar van het onderzoeksverslag beschikbaar.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    2 reacties op “Helft Nederlanders vertrouwt Burgerservicekaart”

    1. amj2001 schreef:
      28 september 2004 om 16:04

      zoals iedere staatsburger heeft tieook een paspoort/sofienummer, maak er een algehele kaart van inclusief je rijbewijs..

      Login om te reageren
    2. EJB schreef:
      30 september 2004 om 09:04

      Het lijkt me inderdaad een goed idee om nu voor eens en voor altijd van het gerotzooi met paspoorten en andere identiteitskaarten/dragers af te zijn. Veel mensen hebben hun paspoort nooit bij zich om de eenvoudige reden dat het document TE groot is. Rijbewijzen gaan kapot doordat ze in de portemonee worden bewaard, veelal zonder beschermhoesje.
      Als nu alle gegevens van een persoon op één kaart wordt gezet, te grootte van een bankpas. Natuurlijk met een goede beveiliging door een pincode en eventueel nog biometrische gegevens, zoals Iris of vingerafdruk informatie. Dan durf ik wel te zeggen dat een ruime 90% van alle kaartbezitters hun exemplaar dan in het vervolg ook bij zich zullen hebben. Dit in tegenstelling met het paspoort of identiteitskaart van vandaag de dag, die te groot zijn, en derhalve door hooguit 30% van de mensen wordt meegenomen. Tevens is er nog het sofienummer dat veel mensen niet uit hun hoofd kennen en zo nog veel andere informatie, die dan in de toekomst zo uit de kaart zou kunnen worden uitgelezen (door de juiste instanties).

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    HackShield Future Cyber Heroes

    85.000 kinderen praten over veilig gamen met HackShield
    Pijl naar rechts icoon

    Wiz

    Wiz versterkt cyber resilience met contextgedreven cloudsecurity
    Pijl naar rechts icoon

    Getac

    Realtime inzicht als fundament voor digitale transformatie
    Pijl naar rechts icoon

    JBT Marel

    TechDoc Finder: AI-zoekagent voor service engineers
    Pijl naar rechts icoon

    Milieu Service Nederland

    WIN-platform: realtime afvaldata voor inzameling en facturatie
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon
    Stuur je case voor de Computable Awards en word getoond op de website!
    Ik wil een case insturenIcoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ING-banen weg door ai, aanpak ai-dis­cri­mi­na­tie faalt, Esprit koopt Veerman, Thinkwise naar België

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Data & AI

    Rechter dwingt QDNL tot wijzigen naam: geen House of Quantum meer

    Data & AI

    Ai in ziekenhuis: hoge verwachtingen, beperkte realisatie

    Carrière

    Reorganisatie ASML resulteert in vertrouwenscrisis

    Cloud & Infrastructuur

    Nvidia verkoopt tot eind 2027 voor 1 biljoen aan nieuwe ai-chips

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs