Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Blinklane neemt met Duitse steun VKA over

deal handen schudden overeenkomst contract
17 mei 2021 - 09:33ActueelInnovatie & TransformatieBlinklane ConsultingVKA
Rik Sanders
Rik Sanders

Het Zoetermeerse it-adviesbureau Verdonck, Klooster & Associates (VKA) komt in handen van Blinklane Consulting. Dit adviesbureau uit Amsterdam financiert de deal met steun van de Duitse investeerder Auctus Capital Partners. Die stapte vorig jaar in en vulde de oorlogskas van Blinklane met dertig miljoen euro. Doel is een groot Europees adviesbureau op te bouwen.

VKA helpt sinds 35 jaar bedrijven en overheden met strategische en organisatorische ict-vraagstukken. Het kantoor heeft vooral bij de rijksoverheid een sterke positie waarbij het middels aanbestedingen de nodige opdrachten binnensleept. Eind vorig jaar nog selecteerde Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) VKA als een van de voorkeursleveranciers voor ict-inhuur. Ook is het bedrijf actief voor de Dienst ICT Uitvoering (Dictu) van de ministeries van Economische Zaken en Klimaat (EZK) en Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV).  

Bij het in 2007 opgerichte Blinklane Consulting werken ruim veertig, relatief jonge medewerkers. Dit consultancybureau richt zich op innovatiemanagement en agile-transformaties. Ook is er een aparte trainingstak: de Gladwell Academy. Door VKA in huis te halen versterkt de groep zich met een ervaren adviesdetacheerder, gespecialiseerd in thema’s als cybersecurity, privacy, data, it-strategie, architectuur en outsourcing. 

Over de overname zijn geen financiële details bekendgemaakt. Opmerkelijk is dat VKA met ruim honderd man een stuk groter is dan Blinklane. Niet onlogisch dus dat in het kader van de deal VKA deelneemt in het management van de groep.

Torenhoog

De krachtenbundeling staat daarnaast in het teken van wat Blinklane zelf noemt ‘de torenhoge ambitie om Europees marktleider te worden op het gebied van organisatie-transformaties’. Daarvoor is het bedrijf dus voorzien van groeikapitaal, door het Duitse private equity-bedrijf Auctus Capital Partners. Nieuwe overnames zullen dan ook volgen. Wil Blinklane zijn ambitie echt willen waarmaken, dan zal de oorlogskas nog flink gespekt moeten worden.

De bedrijven hebben samen (inclusief Gladwell) circa 250 werknemers, te verdelen over Nederland, Frankrijk, Duitsland en India. De totale omzet ligt op zo’n veertig miljoen euro. 

Meer over

AgileConsultingOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: AP slingert HAN op de bon, model van Fujitsu brengt mens en robot nader tot elkaar (en meer)

    Data & AI

    DutchStartup.ai wil ‘Dutch ai’ internationaal op de kaart zetten

    Innovatie & Transformatie

    Ai-toepassingen krijgen vaart in 2026 

    Innovatie & Transformatie

    Generatieve ai voorbij de hype: wat echt werkt voor it-leiders

    Innovatie & Transformatie

    Commerciële quantumcomputer komt dichterbij

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs