Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Startpage.com haalt PGP-legende Zimmermann binnen

06 juni 2018 - 09:06ActueelCarrièreStartpage.com
Rik Sanders
Rik Sanders

Phil Zimmermann, de vermaarde Amerikaanse ontwikkelaar van de versleutelingstechniek PGP, gaat werken voor privacy-zoekmachine Startpage.com. Hij gaat zich daar bezighouden met innovaties op het gebied van privacy en het mee-ontwikkelen van een nieuwe e-maildienst.

Zimmermann ontwierp hij in de jaren ’90 de techniek PGP om ongewenste meekijkers in e-mails tegen te gaan. PGP – Pretty Good Privacy – versleutelt mailtjes, zodat de inhoud onleesbaar is zonder een eigen geheime digitale sleutel.

Startpage.com is een gratis zoekmachine waarbij zoekresultaten worden weergegeven met behoud van privacy. Het bedrijf is van Nederlandse bodem, en claimt met twee miljard zoekopdrachten per jaar ook in Duitsland en Amerika veelvuldig te worden gebruikt.

Volgens algemeen directeur Robert Beens van Startpage.com gaat Zimmermann, een voorvechter van het verdedigen van digitale burgerrechten, bij de zoekmachine meedenken over innovaties op het gebied van privacy. Ook zal hij het team ontwikkelaars versterken bij het ontwikkelen van een toekomstige emaildienst.

Techneutendroom

Zimmermann zegt in een reactie in het persbericht: ‘Startpage heeft mij kunnen overtuigen me bij hun team aan te sluiten, omdat onze kennis van privacy-vriendelijke toepassingen elkaar aanvullen. Solide producten, die íedereen eenvoudig kan gebruiken. PGP toepassen was zo ingewikkeld gemaakt dat ik het zélf tot voor kort niet eens meer gebruikte. Apple-mail ondersteunde het simpelweg niet eens. Om nu bij Startpage.com een mailproduct te kunnen ontwikkelen dat ik zowel op mijn laptop, als op mijn mobiele telefoon kan gebruiken, is een techneutendroom die uitkomt.’

Zimmermann ontving eerder meerdere prijzen voor zijn inzet voor technologie en mensenrechten. Ook is hij opgenomen in de Internet Hall of Fame, en ontving hij van de vrije universiteit Brussel een eredoctoraat.

Naast zijn nieuwe aanstelling bij Startpage.com, geeft Zimmermann al een tijdje cryptografie-les aan de TU Delft.

Meer over

EncryptieLaptops

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Systeembeheerder blaast rechtszaak Coornhert af

    ActueelCarrière

    Kort: Kabinet steekt 430 miljoen in techindustrie, Defensie werft hackers (en meer)

    AchtergrondCarrière

    ‘Mbo’ers willen de it in, maar stagemuur houdt ze tegen’

    OpinieData & AI

    Van uitvoerder naar regisseur: hoe ai werk en talent samenbrengt

    Eddie van Marum
    Carrière

    Hoe de overheids-it minder afhankelijk wordt van externen

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelSecurity & Awareness

    Cybersecurity is business

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs