Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

P2P-netwerken buigen voor de platenindustrie

22 september 2005 - 10:37ActueelCloud & Infrastructuur
Redactie
Redactie

Er lijkt een dialoog te komen tussen de Amerikaanse platenindustrie en de uitgevers van peer-to-peeroplossingen. Verscheidene uitgevers zouden onderhandelingen zijn aangegaan met de RIAA, de machtige Amerikaanse vereniging van de platenindustrie.

Gewapend met het vonnis van het Amerikaanse Hooggerechtshof tegen Grokster en Morpheus, heeft de RIAA (Recording Industry Association of America) vorige week zeven uitgevers van P2P-oplossingen bedreigd met gerechtelijke vervolging. Vijf van hen zijn bereid de onderhandelingen te openen, zegt een woordvoerder van de RIAA die weigert de bewuste bedrijven bij naam te noemen.

Met Grokster zouden de gesprekken het verst gevorderd zijn. De uitgever zou aanvaard hebben zich te laten opkopen door MashBoxx, een jong bedrijf dat een legaal P2P-netwerk probeert te ontwikkelen en dat pas nog een distributieakkoord met Sony BMG getekend heeft. Grokster heeft de middelen niet meer om zich te verdedigen tegenover de dreigementen die op het bedrijf wegen sinds het vonnis van het Hooggerchtshof.

IMesh heeft zich ook geëngageerd om een betalend aanbod te ontwikkelen. Het bedrijf heeft zelfs toegezegd om vier miljoen dollar schadevergoeding te geven aan de RIAA om vervolging te vermijden. Terwijl het wachten is op een betalend model, blijven de illegale downloads zich opstapelen. Anderzijds heeft iMesh voorstellen gedaan om andere P2P-software-uitgevers op te kopen, die op dit moment nog in de schaduw opereren.

Morpheus (StreamCast Network), LimeWire, eDonkey, et cetera, zouden dezelfde weg kunnen nemen. Weinigen van hen hebben de middelen om de zware gerechtskosten te dragen voor een vonnis dat veel kans heeft om in hun nadeel uit te vallen.

Het lijkt er dus op dat het einde van de illegale P2P in zicht is. Een alternatief is de ontwikkeling van private uitwisselingsnetwerken zoals TribalWeb. Wat het betalende model betreft, daar lijken zich twee bewegingen te onderscheiden: de aankoop per eenheid, zoals bij de iTunes Music Store of het Belgische Skynet Music Club. Ofwel een abonnement voor een ongelimiteerd gebruik van de dienst zoals met name Napster To Go of Yahoo Music Unlimited voorstellen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    3 reacties op “P2P-netwerken buigen voor de platenindustrie”

    1. Paul Muller schreef:
      22 september 2005 om 12:45

      Ik neem aan dat de kopieerheffing op de beschrijfbare media nu kan verdwijnen.

      Login om te reageren
    2. Alfonzie schreef:
      24 september 2005 om 09:44

      De rijken der rijken hebben het weer voorelkaar, kunnen ze weer verder gaan met het uitzuigen van hun geldbron.

      Login om te reageren
    3. Marcel de Jong schreef:
      26 september 2005 om 12:56

      @Paul Muller, welnee, waarom zou Stichting Thuiskopie dat ‘extraatje voor de kas’ laten verdwijnen?

      dit was sarcastisch bedoelt overigens. Want ik ben het wel met dhr. Muller eens, als er legale P2P netwerken komen te bestaan, zie ik niet in, waarom je als thuisgebruiker dan ook nog eens voor een thuiskopie moet betalen. (sowieso snap ik die heffing niet, kopieren is illegaal, maar toch moet je er een heffing over betalen, wat dus een vorm van legaliteit impliceert.)

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Mecklenburg-Vor­pom­mern­ kiest voor Nextcloud  

    Werkplek & Beheer

    PQR haalt standaard werkplek mkb binnen met overname Interforce

    Cloud & Infrastructuur

    Rijk scherpt cloudbeleid aan: minder afhankelijk van VS en strengere eisen, maar lange overgangstermijn

    Overheid

    Solvinity in de aanval: Staat blokkeert verkoop maar wilde zelf nooit toehappen

    De overstap
    Data & AI

    Soevereiniteit: gemak wint nog vaak van principes

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Italiaanse restwarmte Equinix, SLTN volledig in handen van Eugène Tuijnman (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs