Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Utrechtse studenten-app Stucomm in Amerikaanse handen

smartphone
14 juli 2021 - 15:18ActueelInnovatie & Transformatie
Diederik Toet
Diederik Toet

Stucomm, een Utrechtse startup die een app ontwikkelde voor communicatie tussen studenten en onderwijsinstellingen, wordt onderdeel van Ready Education uit Massachusetts. De Amerikanen lijven ook het Engelse Collabco in. Gezamenlijk wordt het drietal de grootste leverancier van studenten-apps ter wereld.

Na de overname van Stucomm en Collabco bedient Ready Education wereldwijd ruim vier miljoen studenten, verspreid over ruim 425 onderwijsinstellingen. Het bedrijf heeft ook een vestiging in het Canadese Montreal. Collabco komt uit Liverpool.

Ready Education, Collabco en Stucomm hebben vergelijkbare producten: een soort persoonlijke assistent die studenten helpt hun studieleven op orde te houden. Denk aan een gepersonaliseerde college-agenda, real-time feedbackmogelijkheid, presentieregistratie en verwijzing bij mentale problemen.

‘Samen staan we sterker en kunnen we nog harder groeien’, meldt Ronald Kouvelt, directeur en oprichter van Stucomm. Hij verwacht de studenten en onderwijsinstellingen beter van dienst te zijn door de samenvoeging van middelen en kennis. Kouvelt wordt general manager Europa bij het nieuwe Ready Education. Op de Utrechtse locatie werken zo’n twintig mensen.

Gemak en betrokkenheid

Stucomm werd opgericht in 2014 met als doel om meer gemak en betrokkenheid voor studenten te creëren. Onderwijsinstellingen hadden behoefte aan een centraal digitaal platform voor informatie en communicatie met hun studenten. Volgens het bedrijf is deze behoefte de laatste tijd verder toegenomen, door digitalisering in het onderwijs en de versnelling daarvan door de coronapandemie.

Onder de klanten van Stucomm bevinden zich meer dan dertig onderwijsinstellingen, zoals Radboud Universiteit, Fontys Hogescholen, Universiteit Utrecht, Hogeschool Inholland, Hogeschool Leiden en ROC Aventus. Naar eigen zeggen gebruiken meer dan een half miljoen Nederlandse studenten de app. Gemiddeld gebruiken zij de app ongeveer vijfmaal per dag.

Meer over

Apps

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs