Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

KPN verzorgt colocatie Universiteit Utrecht

12 januari 2016 - 10:06ActueelCloud & InfrastructuurKPNUniversiteit Utrecht
Suzanne Martens
Suzanne Martens

Universiteit Utrecht plaatst zijn ict-apparatuur bij twee externe datacenters van KPN. Het betreft de datacenters in Aalsmeer en Almere. Hiervoor heeft het telecombedrijf een aanbesteding gewonnen. In februari 2016 worden de diensten aan de onderwijsinstelling opgeleverd.

De universiteit heeft momenteel het grootste deel van de ict-apparatuur in eigen huis. Daarnaast maken zij gebruik van het datacenter van UMC Utrecht. Het academische ziekenhuis beschikt over een eigen datacenter, dat leegstaande ruimte verhuurt aan onderwijsinstellingen die zijn gelieerd aan Surfnet, netwerkdienstverlener voor het hoger onderwijsveld.

In de huidige situatie kampte Universiteit Utrecht met verouderde datacenters. Daarnaast verwacht het een toename in data. Het wilde eerst een eigen datacenter realiseren. Dit komt doordat er in het onderwijs veelal naar interne oplossingen wordt gezocht. Echter bleek het inkopen van centrale datacenterfaciliteiten goedkoper en kwalitatief hoogwaardiger dan het zelf bouwen. Daarom besloot de onderwijsinstelling om deze ict-diensten uit te besteden aan een specialistische partij. Met deze uitbesteding wil de it-afdeling van de universiteit meer geld en tijd vrijmaken voor it-beheer en it-innovatie voor onderwijs en onderzoek.

Aalsmeer en Almere

Het schreef een Europese aanbesteding uit, die door KPN is gewonnen. KPN faciliteert twee geografisch gescheiden datacenters voor de primaire en secundaire back-up. Het betreft het onlangs uitgebreide datacenter in Almere en een datacenter in Aalsmeer. Daarnaast levert KPN de rekken voor het plaatsen van ict-apparatuur en alle benodigde mechanische, elektrische en randvoorwaardelijke voorzieningen als stroomvoorziening, koeling en beveiliging. Bovendien levert het telecombedrijf aanvullende diensten, zoals remote hands voor tape handling.

De datadienstverlening van KPN moet bijdragen aan de doelstellingen van de it-afdeling van de universiteit. Belangrijke onderdelen hierbij zijn de schaalbaarheid van capaciteit, de hoge beschikbaarheid van data, informatieveiligheid, duurzaamheid en de betrouwbaarheid van de dienstverlening.

Universiteit Utrecht werkt met meerdere ict-leveranciers. Zo is Capgemini verantwoordelijk voor een deel van de hosting van het applicatiebeheer.

Meer over

AanbestedingStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    EzCompany migreert UU-sites naar Drupal-CMS

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLDC is nieuwe naam colocatiebedrijf KPN

    Universiteit Utrecht
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    RealOpen IT verbetert IAM Universiteit Utrecht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs