Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Dit huis ruikt naar benzine

05 september 2002 - 22:00OpinieCloud & Infrastructuur
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Het onderwijsnetwerk, dat in opspraak raakte door een artikel in De Volkskrant, is een beetje te vergelijken met het spoorvervoer; daar heb je Railned en de Nederlandse Spoorwegen. Het onderwijsnetwerk kent net zo Nltree, een groep kabelbedrijven, die zorgt voor de hardware. De NS van dit netwerk, de stichting Kennisnet, zorgt voor de heen en weer flitsende packets, de inhoud.Tot nu toe verzorgde Nltree de aansluiting van scholen op Kennisnet. Scholen die niet op de kabel pasten, die knoopt het aan Isdn, Adsl of desnoods aan de satelliet.

Niet alle scholen zijn blij met de geleverde diensten. Bezuinigen op het megacontract met Nltree zou dan ook geen ramp zijn. Het zorgt voor meer concurrentie, ofwel de breedste band en de beste service voor de minste centen voor iedere school die er wat tijd in steekt.
Ook de stichting Kennisnet is volgens bronnen in de onderwijswereld nog niet helemaal wat het zijn moet. Een duidelijke mening hierover heeft bijvoorbeeld de Vereniging voor het management in het Voortgezet Onderwijs, VVO: onderwijskundige diensten zoals Kennisnet wil bieden, kunnen de scholen ook zelf leveren, daarbij gesteund door educatieve uitgevers en softwareontwikkelaars als die er brood in zien.
Het lijkt er sterk op dat Kennisnet moord en brand schreeuwt, om het eigen bestaan zeker te stellen na 2003, als het huidige budget op is. Nu ruikt het in het Studiehuis wel naar benzine, maar de lucifers moeten nog gekocht.
Het is te hopen dat de regering het oor laat hangen naar de scholen, als zij nadenkt over ict in het onderwijs. Echt dom zou het zijn, als het kabinet besluit tot het schrappen van de extra ict-financiering voor het onderwijs. Een ict- of kennismaatschappij bouw je immers van onderaf. Dat was onder minister Hermans het geval, dat blijft het ook onder het CDA.

 
Gijs Hillenius

Meer over

ADSL

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    stijging
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Jaarcijfers: Schuberg Philis verdubbelt nettowinst

    ActueelWerkplek & Beheer

    BBTG neemt OGD ict-diensten over

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Ai en digitale soevereiniteit geven harde schijf een tweede adem

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    AcICT: Digitaliseringsstrategie is uitvoerbaar, mits focus en regie verbeteren

    AchtergrondData & AI

    Fokken met data

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Introductie van sase in het netwerk: eenvoudiger beheer en lagere kosten

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs