Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Wi-Fi voor voetbalvereniging WHC

goal
03 juni 2015 - 08:563 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Externe partij
Externe partij

WHC uit Wezep is met ongeveer twaalfhonderd leden één van de grotere voetbalverenigingen in Nederland. Om iedereen op het complex toegang te geven tot Wi-Fi heeft men ervoor gekozen om gebruik te gaan maken van Xclaim Wireless. Deze access points zijn geleverd door Kendis ICT-groep Nederland en geïnstalleerd door de vrijwilligers van WHC.

De voornaamste reden voor WHC om te investeren in Wi-Fi was om op wedstrijddagen de supporters en sponsors toegang tot internet te geven. Op zaterdagen worden de wedstrijden van WHC bezocht door zo’n vijfhonderd supporters, sponsors en journalisten die allemaal toegang willen tot gratis Wi-Fi. Het complex van WHC bestaat uit zes speelvelden, drie trainingsvelden, een overdekte zittribune met vijfhonderd zitplaatsen, groot clubhuis, een serie kleedkamers en het oude clubhuis waarin veel activiteiten plaatsvinden en onder andere ook de bestuurskamer is gevestigd. Voor het Wi-Fi-netwerk wilde men zich beperken tot dekking op de tribune, in de bestuurskamer en binnen en buiten de kantine. Zoals bij veel voetbalverenigingen moet men hiervoor werken met een beperkt budget en is men afhankelijk van de vrijwilligers.

Keuze voor Xclaim Wireless

Kendis ICT-groep Nederland is samen met de vrijwilligers van WHC op zoek gegaan naar de meest geschikte oplossing en hierbij kwam men om een drietal redenen uit bij de producten van Xclaim Wireless. Het eerste voordeel van Xclaim Wireless is de aanwezigheid van indoor en outdoor access points in het portfolio, om zowel binnen als buiten Wi-Fi-dekking te kunnen bieden. Daarbij staan deze producten ook voor gebruikersgemak, doordat deze eenvoudig en snel via een app en webinterface geïnstalleerd en beheerd kunnen worden. De laatste en doorslaggevende reden was de prijs/kwaliteit-verhouding van de producten van Xclaim Wireless, waarmee tegen een scherpe prijs een kwalitatief sterk Wi-Fi-netwerk gerealiseerd kan worden. De access points van Xclaim Wireless hebben een groot bereik en zijn in staat om voldoende gebruikers gelijktijdig te bedienen.

WHC maakt gebruik van twee Xclaim Wireless Xi-2 en twee Xo-1 access points. Kendis heeft deze access points voor-geconfigureerd bij WHC afgeleverd. De Xi-2 is een indoor 802.11n dual-band access point met een capaciteit van 600 Mbps. Deze access points zijn door de vrijwilligers van WHC bevestigd aan de plafonds in de kantine en in de bestuurskamer, waarmee alle overdekte ruimtes voorzien worden van Wi-Fi. De access points kunnen eenvoudig geplaats worden doordat deze gevoed worden via PoE en via de meegeleverde beugels gemonteerd kunnen worden. Om op het hele complex Wi-Fi te bieden zijn er buiten ook twee Xo-1 802.11ac outdoor access points geïnstalleerd. Eén van deze access points is bovenop de bestuurskamer geplaatst en het andere access point hangt bovenin de tribune langs het hoofdveld. De access points kunnen eenvoudig vanuit een app beheerd worden, waardoor in een handomdraai een Wi-Fi-netwerk opgezet kan worden.

Gebruik van het netwerk

Het Wi-Fi-netwerk is in april geïnstalleerd en vanaf het begin wordt er direct veel gebruik van gemaakt. Over het gehele complex zijn stickers met de tekst ‘WHC free Wi-Fi’ opgehangen om bezoekers te attenderen op de aanwezigheid van het Wi-Fi-netwerk. Dit zorgt voor grote piekbelastingen op zaterdag, zonder dat dit ten koste gaat van de kwaliteit van de Wi-Fi-dienst. Het netwerk is in staat om tot 350 gebruikers ongehinderd toegang te geven tot internet en wordt dan ook positief ontvangen. De aanwezige journalisten maken ook actief gebruik van het Wi-Fi-netwerk om hun nieuwsberichten direct online te plaatsen.

Meer over

AppsNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Cloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Open Dutch Fiber slaan handen verder ineen

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland in Europees consortium voor digitale gemeenschapsgoederen

    Software & Development

    Verkeerde configuratie bij Azure leidt tot veel storingen

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia-topman wilde 40 procent personeel in Europa ontslaan

    Overheid

    VVD: wij willen een ‘AcICT on steroids’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs