Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

SentinelLabs ontdekt nieuw dreigingscluster ‘WIP19’

19 oktober 2022Security & Awareness

SentinelLabs, de onderzoeksafdeling van SentinelOne, heeft een nieuw dreigingscluster met de naam WIP19 ontdekt. Deze dreiging wordt gekenmerkt door het gebruik van een legitiem, gestolen digitaal certificaat dat is uitgegeven door een bedrijf met de naam ‘DEEPSoft’. SentinelLabs vermoedt dat WIP19 – dat componenten van WinEggDrop gebruikt – afkomstig is van een Chinese actor en dat de activiteiten gerelateerd zijn aan spionage.

Operation Shadow Force

De analyse van de gebruikte backdoors suggereert dat delen van de door WIP19 gebruikte componenten zijn gemaakt door WinEggDrop, een bekende Chineestalige malware-auteur die tools heeft gemaakt voor meerdere cybercriminelen en actief is sinds 2014. Het gebruik van deze malware en de gestolen certificaten wijzen ook op mogelijke banden met Operation Shadow Force, zoals gerapporteerd door TrendMicro en AhnLab. Aangezien het erop lijkt dat de toolset door verschillende actoren wordt gedeeld, is het onduidelijk of dit een nieuwe variant van Operation Shadow Force is of een nieuwe dreiging die soortgelijke tactieken en procedures gebruikt.

Spionage

De overeenkomsten met Operation Shadow Force via een mogelijke gemeenschappelijke WinEggDrop-ontwikkelaar, en het feit dat de tooling is waargenomen bij andere Chinese spionageactiviteiten, wekt het vermoeden dat deze activiteit waarschijnlijk wordt uitgevoerd door een tot dusver ongeïdentificeerde Chineestalige actor. Volgens onderzoekers van SentinelLabs heeft WIP19 het gemunt op aanbieders van telecommunicatie- en IT-diensten in het Midden-Oosten en Azië. Dit kan wijzen op spionage: telecomproviders zijn vaak doelwit van spionage vanwege het soort en de hoeveelheid gevoelige gegevens die zij bewaren. Tijdens de activiteiten misbruikt de dreiging het DEEPSoft-certificaat om verschillende schadelijke componenten te ondertekenen.

SQLMaggie

SentinelLabs heeft ook ontdekt dat ‘SQLMaggie’ – een malware-implantaat dat onlangs is beschreven door DCSO CyTec – onderdeel is van de activiteiten. SQLMaggie lijkt actief te worden onderhouden. Daarnaast heeft SentinelLabs andere malware geïdentificeerd die door deze actor wordt gebruikt. Het bestaan van gemeenschappelijke ontwikkelaars maakt groepen die vergelijkbare tools gebruiken moeilijk te onderscheiden. SentinelLabs blijft deze activiteiten volgen om meer inzicht te geven in hun evolutie en toekomstige activiteiten.

Voor meer technische details over de ontdekte kwetsbaarheden, zie het volledige rapport van SentinelLabs: https://www.sentinelone.com/labs/wip19-espionage-new-chinese-apt-targets-it-service-providers-and-telcos-with-signed-malware/

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Andri AI B.V.

    LawBeam: 100 uur transcriptanalyse teruggebracht naar 10 minuten (Andri AI B.V. en LawBeam)
    Pijl naar rechts icoon

    The AI Factory

    The AI Factory
    Pijl naar rechts icoon

    Andri AI B.V.

    Andri AI B.V.
    Pijl naar rechts icoon

    6Gorillas

    Herindicaties voorspellen en automatiseren (6Gorillas en Zonnehuisgroep Amstelland)
    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Digital Holland kent ruim 4,8 miljoen euro toe aan mkb-projecten rond digitale innovatie

    Security & Awareness

    ‘Eén kwetsbaarheid kan vandaag miljoenen apparaten raken’

    Odido logo
    Security & Awareness

    Odido onder vuur: AP onderzoekt te lang bewaren van klantdata

    Security & Awareness

    Quantum-dreiging dichterbij dan gedacht: waarom or­ga­ni­sa­ties nu moeten handelen

    Security & Awareness

    Groot datalek bij Ajax: hacker kon stadionverboden aanpassen

    Rebranding
    Security & Awareness

    Trend Micro doopt be­vei­li­gings­tak om tot TrendAI

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs