Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

ilionx behaalt eerste plaats SD400-index categorie ICT-dienstverlening

8 december 20233 minuten leestijdIT Strategy & Governance

IT-dienstverlener ilionx heeft de eerste plaats behaald in de Sustainable Development (SD400) index in de categorie ‘ICT-dienstverlening en implementatie’. De lijst werd samengesteld naar aanleiding van een gezamenlijk onderzoek van de Universiteit van Amsterdam en MT/Sprout. ilionx werkt al geruime tijd aan haar eigen ESG-doelstellingen en helpt klanten daarnaast met duurzame dashboards en andere manieren om IT ‘groener’ te maken.

Hoogste score categorie ‘ICT-dienstverlening en implementatie’

Voor elk van de drie ESG (Ecologisch, Sociaal en Governance) domeinen afzonderlijk hebben voor het onderzoek ruim 1.500 zakelijke beslissers hun waardering uitgesproken. Verder konden de onderzoeksrespondenten aangeven hoe groot de impact is die geselecteerde organisaties maken op weg naar een duurzame economie. Dit leidde tot 45 ranglijsten van verschillende sectoren. In de categorie ‘ICT-dienstverlening en implementatie’ behaalde ilionx de hoogste totaalscore. In de subcategorie ‘ecologisch’ behaalde ilionx eveneens de eerste plaats. Deze top drie werd compleet gemaakt met Sogeti op de tweede en Dell Technologies op de derde plaats. Ook in de subcategorie ‘sociaal’ behaalde ilionx de eerste plaats, met Magnus op een tweede en Avensus op een derde plek. In de subcategorie ‘governance’ staat ilionx op de tweede plaats, met Avensus boven zich en Atos onder zich. 

Brede MVO-certificering en partnerships 

ilionx voelt sterk de verantwoordelijkheid om een positieve impact op de maatschappij te maken. Dit doet de organisatie intern door aandacht en activiteiten te richten op duurzaamheid en door producten te ontwikkelen die klanten helpen met de energietransitie. Maatschappelijk verantwoord ondernemen (MVO) is onderdeel van het beleid en de bedrijfsvoering van ilionx. Daarbij ziet het bedrijf MVO breder dan het klimaataspect; ook het welzijn van collega’s en de gemeenschap krijgen aandacht. Dit is terug te zien in haar brede MVO-certificering en in de diversiteit aan partnerships en duurzame activiteiten die ilionx onderneemt.

Jorick Bots, sustainability manager bij ilionx, is blij met het resultaat: “Met zijn allen werken we al een aantal jaren aan een positieve impact op milieu en maatschappij. Het is een ontzettend mooie bevestiging dat dit nu ook gezien wordt in de markt. We hebben voor het komende jaar nog veel plannen, zoals het verder verduurzamen van onze bedrijfsvoering in onze missie naar Net Zero. Daarnaast werken we aan digitale inclusie, gaan we sustainability by design steeds meer toepassen bij de ontwikkeling van IT-oplossingen én helpen we onze klanten met een steeds uitgebreider portfolio van duurzame producten bij hun klimaat- en energietransitie. De waardering van de markt geeft ons extra motivatie en energie om onze positieve bijdrage aan een betere wereld nog verder te vergroten.”

Henk Volberda, UvA-professor van het Amsterdam Centre for Business Innovation en tevens SD400onderzoeksleider, vertelt: “Hoge energieprijzen, gebrek aan grondstoffen en krapteop de arbeidsmarkt maken het er voor de meestebedrijven niet makkelijker op om duurzaamheid hoog op de agenda te houden. Dit onderzoek draagt bij aan het prioriteren van vraagstukken op het vlak van klimaat en milieu,sociaal beleid zoals inclusie, diversiteit en gendergelijkheid en verantwoord bestuur.”

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    OT Infrastructure

    OT-patchmanagement herzien: beheersing...

    Kwetsbaarheden in software en firmware zijn onvermijdelijk, ook binnen OT-omgevingen. De manier waarop organisaties hiermee omgaan, bepaalt echter of die kwetsbaarheden daadwerkelijk leiden tot verhoogd risico.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Kernplatforms als rem op innovatie: waarom cio’s opnieuw moeten kiezen

    De Overstap algemeen
    Sourcing & Vendor Management

    De Overstap 9: Nextcloud op het strand

    Overnames & fusies

    Tech-overnamemarkt: Nederland koelt af, België in de lift

    IT Industry news

    Kort nieuws: Mistral gaat regionaal, Dynatrace koopt Arize, SpaceX rondt Cursor-deal af (en meer)

    Route 5 Cybersec
    Security & Risk

    Hoe manage je een cybercrisis?

    Lovable oprichters Anton Osika en Fabian Hedin
    Startups & Scale-ups

    EU-geld voor Zweedse vibecoding-gigant Lovable

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs