Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Meer connectiviteit in Agriport dankzij Relined

21 februari 2019Cloud & Infrastructuur

In de kop van Noord-Holland ligt Agriport. Van oorsprong een glastuinbouwgebied, maar inmiddels vestigen zich hier steeds meer grote datacentra en hightechbedrijven. Om te voorzien in meer connectiviteit naar deze bedrijven, gaat Dark Fiber leverancier Relined Fiber Network het bedrijventerrein redundant aansluiten op haar netwerk.

Regio Agriport ligt direct aan de A7 bij Middenmeer en op slechts 30 autominuten van Amsterdam. Het vestigingsklimaat in deze regio is, met name voor datacenters, zeer gunstig. Agriport beschikt over meerdere ondergrondse hoog- en middenspanningsaansluitingen. Door de beschikbaarheid van windenergiecapaciteit van 450 MW kunnen datacenters eenvoudig aan de milieudoelstellingen voldoen. Dankzij de naastgelegen kassen ontstaat bovendien een duurzaam ecosysteem. Energie die door kassen niet wordt verbruikt, kan worden ingezet door de datacentra. Op hun beurt leveren deze datacentra weer warmte aan de kassen. Zo blijven de energiekosten aantrekkelijk laag.

“Met de vestiging van veel grote internationale technologiebedrijven in Agriport is er steeds meer vraag naar connectiviteit. Aan deze vraag willen we graag voldoen. De groei van deze regio biedt voldoende mogelijkheden om te investeren in uitbreiding van ons netwerk,” aldus Jan Willem Tom, General Manager Relined Fiber Network

Om Agriport redundant op het netwerk van Relined aan te kunnen sluiten, wordt negen kilometer netwerk aangelegd. Met dit nieuwe netwerk kan Relined volledig gescheiden routes leveren tussen regio Agriport en Amsterdam. Relined levert enkel Dark Fiber verbindingen waardoor de klanten beschikken over een netwerk dat volledig in eigen beheer en bovendien schaalbaar is.

Deze nieuwe route is tevens een mooie aanvulling op de route van Amsterdam naar Eemshaven, via de Afsluitdijk. De aanleg van de COBRA Fiber Optic Cable, de zeekabel tussen Nederland en Denemarken, is in volle gang en zal in het derde kwartaal van dit jaar worden afgerond. Vanaf dat moment zal de datacommunicatiekabel dan ook commercieel ter beschikking worden gesteld in de vorm van Dark Fiber. Het bedrijf biedt hiermee een unieke route tussen Nederland en Scandinavië.

Voor meer informatie omtrent deze uitbreiding en mogelijkheden kijkt u op onze website: www.relined.eu

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Europese Unie
    AchtergrondData & AI

    Wake-up call voor inkopers ai

    Vrouwe Justitia
    ActueelCloud & Infrastructuur

    VMware haalt bakzeil bij Haagse rechter om Rijkswaterstaat

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs