Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Supermicro kondigt 8-socket- en 4-socket-servers met Intel-CPU’s aan

12 mei 20234 minuten leestijdCloud & Infrastructuur

Super Micro Computer, Inc. (Nasdaq: SMCI), een wereldwijde leider op het gebied van hoogwaardige computing, storage, netwerkoplossingen en groene computertechnologie, introduceert de ultieme krachtpatser in zijn server portfolio voor grootschalige database- en bedrijfsapplicaties. De nieuwe Multi-Processor productlijn biedt ongekende mogelijkheden, waaronder de baanbrekende 8-socket server. Deze server is speciaal ontworpen voor in-memory databases en levert indrukwekkende prestaties met maar liefst 480 cores en 32 TB DDR5-geheugen. Daarnaast omvat de productlijn ook een 4-socket server, wat ideaal is voor applicaties die één systeemimage van maximaal 240 cores en 16 TB high-speed memory nodig hebben.

Deze krachtige systemen maken allemaal gebruik van 4e generatie Intel Xeon schaalbare processoren. Vergeleken met de vorige generatie servers met 8 en 4 sockets hebben de systemen 2x zoveel cores, 1,33x zoveel geheugencapaciteit en 2x zoveel geheugenbandbreedte. Bovendien leveren deze systemen tot 4x de I/O-bandbreedte in vergelijking met eerdere generaties systemen voor connectiviteit met randapparatuur. 

Het Supermicro-systeem met 8 sockets heeft de hoogste performance rating ooit voor een enkel systeem, volgens de SPECcpu2017 FP Rate-benchmarks. Zowel de basis- als piekresultaten van dit systeem zijn ongeëvenaard. Maar dat is niet alles: de Supermicro 8-socket en 4-socket servers steken ook boven het maaiveld uit bij tal van andere SPEC-benchmarks. Lees meer over de SPEC-benchmarks op: http://www.spec.org. 

“Met onze nieuwe 8-socket en 4-socket servers, de grootste en krachtigste servers in de branche van dit moment, blijven we tegemoetkomen aan de behoeften van onze zakelijke klanten,” aldus Charles Liang, president en CEO van Supermicro. “We komen tegemoet aan de behoeften van de meest veeleisende organisaties wereldwijd die de eenvoud en het onderhoudsgemak van één systeem met maximaal 480 cores, 32 TB geheugen en maximaal 12 NVIDIA H100 Tensor Core GPU’s in één behuizing nodig hebben. Onze nieuwe 8-socket-systemen zijn toonaangevend in de hele branche wat betreft prestaties. Dankzij onze Building Block Solutions benadering kunnen we een breed scala aan servers sneller op de markt brengen, van de edge tot het bedrijfsdatacenter. Supermicro levert nu Rack Scale Solutions voor klanten wereldwijd zonder beperkingen.”

Zowel de 8-socket als de 4-socket servers zijn gecertificeerd voor SAP HANA en Oracle Database and Applications. De grote geheugenpools die voor deze systemen beschikbaar zijn, maken superieure SAP- en Oracle-prestaties mogelijk, aangezien alle workloads worden opgeschaald in één node zonder de latentie van horizontaal schalen over netwerken. Daarnaast kan het systeem met 4 sockets twee GPU’s met dubbele breedte hosten, terwijl het systeem met 8 sockets maximaal 12 GPU’s met dubbele breedte kan hosten, waardoor real-time of batch AI-training en inferentie met SAP- en Oracle-datasets mogelijk is. De veelzijdigheid en uitbreidbaarheid van deze systemen maken SAP- en Oracle-implementaties toekomstbestendig voor snel evoluerende, generatieve AI-automatisering van ERP-workflows. 

De nieuwe 8-socket- en 4-socket-servers verminderen de complexiteit bij het creëren van een krachtig datacenter. Door enorme hoeveelheden computer-, geheugen- en opslagbronnen binnen één instantie van het besturingssysteem samen te brengen, neemt het beheer van het systeem en het netwerkverkeer met andere servers af. De specificaties van de nieuwe systemen zijn:

  • SYS-681E-TR: Tot TDP 350 W, 480 cores, 32 TB DDR5-geheugen, 12 Double-Wide GPU’s en 24x 2,5-inch drives, 6U
  • SYS-241H-TNRTTP: Tot TDP 350 W, 240 cores, 16 TB DDR5-geheugen, 4 Single-Wide GPU’s en 8x 2,5-inch drives, 2U
  • SYS-241E-TNRTTP: Tot TDP 185 W, 96 cores, 16 TB DDR5-geheugen, 2 Double-Wide GPU’s en 24x 2,5-inch drives, 2U

“Supermicro is een leider in het ontwikkelen van schaalbare systemen die gebruikmaken van de 4e generatie Intel Xeon Scalable-processoren. Deze systemen zijn ontworpen om bedrijfsapplicaties te versnellen met honderden cores en terabytes aan geheugen,” aldus Greg Ernst, Corporate Vice President en General Manager van Intel Americas. “We werken nauw samen met Supermicro om innovatieve systemen voor grootschalige toepassingen te leveren.” 

Ga voor meer informatie over Supermicro X13 multi-processorservers naar https://www.supermicro.com/en/products/mp?pro=generation_new=X13

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Dashboard Rekenkamer biedt blik op overheid, Xebia sluit Europees pact met OVHcloud (en meer)

    10 regels voor ot
    Cloud & Infrastructuur

    10 vragen over de regels voor OT 

    DeepL
    Data & AI

    Duitse DeepL stapt over naar AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Cloud & Infrastructuur

    Dertig jaar na de eerste robuuste CF-25 is er de Panasonic Toughbook 56  

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs