Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Vertiv versterkt zijn aanbod van oplossingen voor vloeistofkoeling met de overname van CoolTera Ltd.

18 december 20233 minuten leestijdData & AIMarcommit

De deal stelt Vertiv in staat om uitgebreidere ondersteuning te bieden voor grootschalige AI-toepassingen.

Breda – Vertiv (NYSE: VRT), wereldwijd leverancier van kritieke digitale infrastructuur en continuïteitsoplossingen, maakt vandaag bekend dat zijn dochterondernemingen een definitieve overeenkomst hebben ondertekend voor de overname van alle aandelen van CoolTera Ltd. (CoolTera). Dit is een leverancier van een leverancier van koelmiddeldistributie-infrastructuur voor vloeistofkoelingstechnologie in datacenters. De transactie voorziet in de overname van bepaalde contracten, patenten, merken en intellectueel eigendom van een aan CoolTera gelieerde onderneming.

Uitbreiding portefeuille warmtebeheer
Het in 2016 in het Verenigd Koninkrijk opgerichte CoolTera is een aanbieder van infrastructuuroplossingen voor vloeistofkoeling. Het bedrijf ontwikkelt en vervaardigt daarnaast distributie-uinits voor vloeistofkoeling (CDU’s), secundaire vloeistofnetwerken (SFN’s) en verdeelstukken voor vloeistofkoeling binnen datacenters. CoolTera en Vertiv zijn al drie jaar lang technologiepartners en verzorgden samen diverse wereldwijde implementaties voor datacenters en supercomputers. Met de overname van CoolTera breidt Vertiv zijn reeds robuuste portefeuille voor warmtebeheer uit met geavanceerde koeltechnologie, diepgaande domeinexpertise, controlemechanismen en systemen, en productie- en testprocessen voor koeling van high density datacenters. CoolTera heeft hoogwaardige techniek en een sterke klantenservice die wordt verzorgd door een team van hooggekwalificeerde technici op het gebied van vloeistofkoeling.

“Met deze overname verwerven we technologie die de onze aanvult”, zegt Giordano Albertazzi, de CEO van Vertiv. “Dit sluit aan op onze langetermijnstrategie voor waardecreatie en versterkt onze expertise in high density koelingsoplossingen. De overname is namelijk van belang voor het versterken van ons aanbod van oplossingen voor vloeistofkoeling, waardoor we effectiever kunnen voorzien in de behoeften van onze wereldwijde datacenterklanten. Daarmee verkeren we in een sterkere positie en beschikken we over de capaciteit die nodig is om op elke schaal in hun AI-behoeften te voorzien.”

“Het was een logische beslissing voor ons om toe te treden tot de familie van Vertiv”, zegt Mark Luxford, de managing director van CoolTera. “We zijn blij dat we ons kunnen aansluiten bij de marktleider op het gebied van warmtebeheer voor datacenters. Vertiv heeft laten zien dat het technologieën kan opschalen in het tempo dat nodig is voor de inzet van AI. We kijken er dan ook naar uit om als één team samen te werken aan de ontwikkeling van de geavanceerde technologieën voor vloeistofkoeling met de schaal waar de sector om vraagt. Vertiv is goed gepositioneerd om de groei van de sector te ondersteunen.”

De overname zal naar verwachting in het vierde kwartaal worden voltooid, onder voorbehoud van de gebruikelijke voorwaarden.

Meer lezen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    CWI verhoogt met ai dataveiligheid VN-crisisplatform

    ai in de zorg
    Overheid

    Slimme zorg vraagt om slimme data: VWS bouwt versneld aan ai-infrastructuur

    ai klusjes gig
    Data & AI

    Kort: Java en ai-tools vernieuwd, klusjes scoren (en meer)

    ai
    Data & AI

    VS nog op kop in ai-race, maar China wil meer riskeren voor opschalen

    Carrière

    Deloitte: geen verband tussen inzet ai en personeelskrimp

    Data & AI

    Kort: Innobrix wint Google-prijs, anonieme ai helpt zorg nog meer (en nog meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs